165 Renault Trucks E-Tech T dla XPO Logistics

XPO Logistics przyspiesza swój plan dekarbonizacji, składając nowe znaczące zamówienie na 165 elektrycznych pojazdów ciężarowych Renault Trucks. Zamówienie, które obejmuje:

  • 105 ciągników Renault Trucks E-Tech T o masie 44 t, produkowanych seryjnie w Bourg-en-Bresse (Ain) od listopada 2023 r.
  • 60 podwozi do zabudowy Renault Trucks E-Tech D i D Wide o masie 16 i 19 t, produkowanych seryjnie w Blainville-sur-Orne (Calvados) od marca 2020 r.

Do 2030 r. firma planuje realizować około 25 % swoich dostaw we Francji przy użyciu pojazdów elektrycznych, zmniejszając w ten sposób emisję CO2 o ponad 26 000 ton. Wraz ze swoim partnerem Renault Trucks, XPO przekształca swoją flotę w oczekiwaniu na przyszłe przepisy, które regulują dostawy na obszarach miejskich, jednocześnie pomagając klientom w realizacji ich własnych celów w zakresie dekarbonizacji. W sumie XPO dąży do zmniejszenia swojej emisji gazów cieplarnianych we Francji o 25 % do 2025 r., w porównaniu z rokiem 2019.

Te pojazdy elektryczne nie emitują lokalnie CO2 oraz znacznie redukują hałas i zanieczyszczenie lotne, dzięki czemu dobrze nadają się do dostaw w zatłoczonych obszarach miejskich. Emitują również mniej drobnych cząstek i drgań, co zmniejsza zmęczenie kierowcy podczas jazdy. Każda ciężarówka jest wyposażona w kamerę 360°, która ogranicza martwe pole widzenia, zapewniając tym samym optymalne bezpieczeństwo.

Bruno Kloeckner, dyrektor zarządzający – Francja, XPO Logistics, powiedział: – „To nasze drugie duże zamówienie na elektryczne ciężarówki po tym ogłoszonym w styczniu 2023 r., co pokazuje, jak bardzo XPO jest zaangażowane w zmniejszanie śladu węglowego swojej działalności. Nasza strategia transformacji wieloenergetycznej opiera się na szeregu rozwiązań i inicjatyw, które się uzupełniają, szczególnie w zakresie paliw. Od czasu, gdy po raz pierwszy wypróbowaliśmy pojazdy elektryczne w 2021 roku jesteśmy pod wrażeniem tej technologii, która została również bardzo doceniona przez kierowców. Ponadto, opracowujemy innowacyjne rozwiązania, takie jak multimodalny transport kolejowy i rzeczny, a niedawno uruchomiliśmy projekt oparty na wodorze. Sądzimy, że takie podejście sprawia, iż XPO jest atrakcyjnym partnerem, pomagając również naszym klientom w ich drodze do dekarbonizacji. Dzięki temu nasi pracownicy mogą czuć się dumni z przynależności do firmy, która odgrywa zasadniczą rolę w transformacji naszego sektora.”

– „Renault Trucks z dumą wspiera XPO w transformacji ekologicznej. Poprzez masowe inwestycje w elektryczne rozwiązania transportowe, które są niezbędne do dekarbonizacji przepływów logistycznych, XPO dowodzi swojego silnego zaangażowania na rzecz społeczeństwa” – dodaje Christophe Martin, dyrektor zarządzający Renault Trucks France. „Ta nowa współpraca stanowi ważny krok w kierunku realizacji celów zrównoważonego rozwoju transportu, który pozostaje niezbędny dla sprawnego funkcjonowania firmy.”

To bezprecedensowe zamówienie jest jedną z najnowszych inwestycji dokonanych przez XPO, aby pomóc swoim klientom wdrożyć bardziej odpowiedzialne łańcuchy dostaw i zmniejszyć własny wpływ na środowisko. XPO posiada jedną z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych flot transportowych w Europie.

Z kolei Renault Trucks dysponuje najszerszą gamą pojazdów elektrycznych na rynku, od 650-kilogramowych rowerów do przewozu towarów po 44-tonowe ciągniki elektryczne. Producent dąży do osiągnięcia celu, jakim jest generowanie 50 % sprzedaży przy wykorzystaniu pojazdów akumulatorowo-elektrycznych do 2030 roku.

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.