Home / Aktualności / Agregat chłodniczy szyty na miarę

Agregat chłodniczy szyty na miarę

Thermo King wprowadza nową serię V-200s kompaktowych i wydajnych agregatów chłodniczych dla małych samochodów dostawczych i ciężarowych

Konstrukcja agregatów V-200s zasilanych z pojazdu zapewnia większą ładowność przy utrzymaniu wysokiej wydajności pojazdów dostawczych

 

Bruksela, 26 kwietnia 2016 r. — Thermo King, producent rozwiązań do kontroli temperatury w transporcie, przeznaczonych do różnych zastosowań mobilnych oraz marka Ingersoll Rand, wprowadza serię agregatów chłodniczych V-200s — najnowsze uzupełnienie oferty agregatów bez silnika wysokoprężnego, napędzanych z pojazdu, zapewnia wydajne i przyjazne dla środowiska chłodzenie podczas transportu w małych samochodach dostawczych i ciężarowych.

 

Systemy chłodnicze Thermo King serii V-200s oferują wysoką wydajność i sprawność sprawdzonych agregatów z serii V-200 MAX w bardziej kompaktowej wersji.

Agregaty serii V-200s zapewniają optymalną wydajność chłodniczą dla pojazdów o przestrzeni ładunkowej do 10 m³ towarów zamrożonych i do 19 m³ produktów świeżych.

 

„Aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom i nawykom klientów, firmy przewozowe muszą przewozić coraz szerszą gamę produktów świeżych.

Jednocześnie, dbając o własne zyski, muszą jeszcze kierować się troską o środowisko naturalne” — mówi Eneko Fernandez, Menedżer Produktu ds.

Agregatów Napędzanych z Pojazdu, Thermo King Europa, Bliski Wschód i Afryka. „Dzięki nowym agregatom V-200s mogą jednocześnie ograniczyć wpływ transportu na środowisko, zachować opłacalność kosztową i wyprzedzać wymagania przepisów i norm branżowych”.

 

Tej samej wielkości skraplacz, co w agregatach Thermo King V-100, zapewnia niższy wsad czynnika chłodniczego, niższą wagę agregatu i większą ładowność. Brak zastosowania osobnego silnika przekłada się na dalsze znaczne ograniczenie emisji hałasu i zanieczyszczeń. Konstrukcja agregatów sprawia, że doskonale sprawdzają się w dystrybucji miejskiej, w miejscach o ograniczeniach wysokości pojazdów, co zapewnia większą elastyczność firmom transportowym i ich kierowcom.

 

Zasilane z pojazdu agregaty serii V-200s dostarczane są standardowo z najnowszej generacji czynnikiem chłodniczym R-452A, który został opracowany we współpracy Thermo King i Chemours i zapewnia niemal o połowę niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) w stosunku do poprzedniego czynnika R-404A.

 

Firma Thermo King jako pierwsza zaoferowała agregaty z czynnikiem R-452A i jako pierwsza wprowadziła go jako standard w całej ofercie agregatów do przyczep, samochodów ciężarowych i dostawczych sprzedawanych w Europie. Dzięki temu firmy przewozowe mogą spełniać wymogi unijnych przepisów dotyczących F-gazów, mające na celu ograniczenie emisji fluorowych gazów cieplarnianych.

 

Takie połączenie asortymentu z czynnikiem R-452A oferuje firmom przewozowym najbezpieczniejsze, najbardziej przyjazne środowisku, a także technicznie i ekonomicznie opłacalne rozwiązanie do zastosowań chłodniczych w samochodach dostawczych, ciężarowych i naczepach.

 

Źródło: Thermo King

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site