Home / Aktualności / Autosan wraca do gry

Autosan wraca do gry

1 kwietnia 2016 r. przedsiębiorstwo „Autosan” zyskało nowego właściciela, którym jest Autosan Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Nowa Spółka przejęła bogate doświadczenia produkcyjne fabryki Autosan i głównym profilem jej działalności niezmiennie pozostaje produkcja autobusów różnego przeznaczenia. W Autosan
Sp. z o.o. nadal wykonywane będą również komponenty do pojazdów szynowych, wyroby dla wojska oraz różnego rodzaju usługi przemysłowe.

Prezes Zarządu nowej Spółki zapewnia, że posiada ona wszelkie zasoby i środki do prowadzenia działalności na odpowiednim poziomie, której celem jest zaspokajanie potrzeb oraz sprostanie wymaganiom Klientów przedsiębiorstwa w zakresie produkowanych wyrobów i usług.

Udziałowcami Autosan Sp. z o.o. są Huta Stalowa Wola S.A. oraz  PIT-Radwar S.A. i w związku z tym Spółka weszła równocześnie w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., co dodatkowo umacnia jej wiarygodność. PGZ S.A. skupia ponad 60 dużych firm, zatrudniających łącznie ponad 17.500 osób, a jej roczne obroty kształtują się na poziomie 5 mld zł.

Członkowie Zarządu, a także wszyscy pracownicy Autosan Sp. z o.o. wyrażają nadzieję, że autobusy „z bocianem”, polskim symbolem, który pozostaje w logotypie Spółki, będą „zawsze w drodze”, zgodnie z mottem nowej firmy.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site