Home / Aktualności / Scania w terenie

Scania w terenie

Scania_Test_Tour_2016_Gdansk_6

Podsumowujemy Scania Test Tour 2016

W tym roku w ramach Scania Test Tour przetestowano łącznie 11 pojazdów budowlanych, leśnych i energetycznych w sześciu lokalizacjach w Polsce. W spotkaniach, które odbyły się na przełomie marca i kwietnia br. udział wzięło ponad tysiąc gości!
Scania Test Tour to cykl spotkań z klientami z branży budowlanej m.in. na terenie działających kopalń i żwirowni, podczas których mogą sprawdzić właściwości prezentowanych pojazdów w najbardziej wymagających warunkach. W tegorocznej edycji projektu, każda z 11 testowanych ciężarówek Scania, przejechała w sumie ponad 1500 km odwiedzając okolice: Lublina, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańska, Szczecina oraz Nadarzyna.
Zaproszeni goście mieli również okazję skorzystać ze specjalistycznej wiedzy i umiejętności kierowców i instruktorów ze Szkoły Jazdy Scania, którzy asystowali podczas jazdy pojazdami testowymi.
Zaangażowanie i wysiłek naszych dilerów oraz kierowców ze szkoły Jazdy Scania opłaciły się. Pojazdy zaprezentowane podczas tegorocznej edycji Scania Test Tour cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Dziękujemy za bardzo profesjonalne wsparcie i organizację na najwyższym poziomie – komentuje Paweł Paluch, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji Scania Polska.
Do dyspozycji osób biorących udział w testach pojazdów konstrukcyjnych Scania oddano m. in. wywrotki tylnozsypowe w konfiguracji 8×4 i 8×6. Wywrotka 8×4 wyposażona została w zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise z trybem Offroad. Z kolei pojazd 8×6, dedykowany do bardziej wymagających warunków terenowych, wyposażono w nowy systemem monitorowania poziomu pojazdu, dostarczony przez firmę KH Kipper. Dostępne podczas testów wywrotki trójstronne umieszczone zostały na podwoziach 6×4 i 6×6. Zaprezentowano i testowano również ciągnik 4×4 ze stałym napędem na przednią oś oraz nową, wzmocnioną 13-tonową osią tylną. Podczas spotkań klienci mieli też do dyspozycji betonomieszarkę wyposażoną w skrzynię Scania Opticruise, popularną wersję hakowca, pojazdy do transportu drewna stosowego oraz uniwersalne podwozie 4×4 dla branży energetycznej.

Partnerami Scania Test Tour 2016 byli: KH-Kipper, MHS, Meiller-Kipper, Skibicki,
Elbo, HMF, Hyva, FM Leżajsk, Graco i Wielton. W trakcie pokazów zostały także
zaprezentowane maszyny budowlane Komatsu. Scania to największy dostawca podwozi w Polsce. Firma od lat produkuje wyjątkowo wytrzymałe i solidne rozwiązania nie tylko dla transportu długodystansowego, ale również w trudnej służbie w straży pożarnej czy przy wyrębie lasu. Pojazdy Scania charakteryzują się doskonałą zwrotnością i własnościami trakcyjnymi, zaprojektowanymi z myślą o najtrudniejszych warunkach użytkowania.

Źródło: Scania Polska

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Dodaj komentarz

Mega Darkmarket Site