Home / Aktualności / Moto Idea 2016 dla Pilkington Automotive Poland

Moto Idea 2016 dla Pilkington Automotive Poland

Pilkington Automotive Poland z nagrodą Moto Idea 2016

W dniach 13-14 kwietnia 2016 r. we Wrocławiu miała miejsce 7. konferencja Moto Idea, skupiająca przedstawicieli branży przemysłu motoryzacyjnego. Podczas spotkania tradycyjnie nagrodzono najlepsze przedsiębiorstwa, przyznając prestiżowe wyróżnienia w kategoriach: Market Leader w pojazdach osobowych oraz silnikach, Market Leader dla pozostałych producentów pojazdów, Top Supplier oraz The Leader of The Future. W tej ostatniej wyróżnienie przyznawane jest podmiotom i przedsięwzięciom, których działania bezpośrednio wpływają na przyszłość i rozwój sektora motoryzacyjnego w Polsce. W tegorocznej edycji Srebrną Moto Ideę w kategorii The Leader of The Future otrzymał Pilkington Automotive Poland. W ubiegłym roku Spółka, należąca do japońskiego koncernu NSG Group, ukończyła jedną z największych inwestycji zagranicznych ostatnich lat w Polsce – budowę fabryki innowacyjnych szyb samochodowych w Chmielowie.

„Skuteczne konkurowanie na globalnym rynku wymaga dziś od nas stosowania najbardziej innowacyjnych technologii i nowoczesnych metod  zarządzania” – powiedział Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. „Wyróżnienie przyznane przez Kapitułę Konkursu Moto Idea jest ukoronowaniem dotychczasowych działań. Jesteśmy przekonani, że nasza aktywność i zrealizowane inwestycje pozytywnie wpłyną na sektor motoryzacyjny i rozwój gospodarczy regionu”.

Firma Pilkington Automotive Poland jest częścią koncernu NSG Group w ramach Grupy Automotive. Spółka jest właścicielem dwóch nowoczesnych zakładów produkcyjnych – fabryki w Sandomierzu oraz fabryki w Chmielowie (gm. Nowa Dęba). Powstają w nich szyby hartowane i laminowane, przednie, boczne tylne i dachowe, przeznaczone dla największych producentów samochodów na świecie, a także szyby do samochodów ciężarowych. Firma dostarcza również inne innowacyjne produkty szklane i zintegrowane rozwiązania. Pilkington Automotive Poland jest jednym z największych pracodawców w regionie. Obecnie Spółka zatrudnia ponad 2000 pracowników, a ok. 500 osób znalazło zatrudnienie w firmach współpracujących.

Odbywająca się od siedmiu lat konferencja Moto Idea jest jednym z największych spotkań branży automotive w Polsce, w której udział biorą przedstawiciele kadry zarządzającej firm produkcyjnych sektora motoryzacyjnego oraz branż takich jak: robotyka, przemysł ciężki, przetwórstwo i wytwarzanie tworzyw sztucznych, firmy certyfikujące, kancelarie prawne, środowiska naukowe i akademickie. Od 2010 roku nagrody Moto Idea przyznawane są przedsiębiorstwom wyróżniającym się na polskim rynku. Kandydaci nominowani do konkursu zapraszani są do udziału na podstawie opinii wydanej przez Kapitułę Konkursu, złożoną z przedstawicieli branży.

 

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site