Home / Aktualności / Continental wyróżniony tytułem Innovation Award

Continental wyróżniony tytułem Innovation Award

Trzy innowacyjne produkty Continental nagrodzone przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych

Warszawa, 04 maja 2016 r. – Zintegrowany układ hamulcowy (IBS) MK C1, Road Database, rozwiązanie dostarczające automatycznie gromadzone dane drogowe i pojazd „Holistic Connectivity” to zaawansowane technologicznie i innowacyjne rozwiązania Continental, które zostały wyróżnione tytułem Innovation Award przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych (CLEPA).

W organizowanym rokrocznie rankingu CELPA, zrzeszająca ponad setkę najbardziej znanych i cenionych dostawców części samochodowych oraz liczne stowarzyszenia branżowe, w marcu br. uhonorowała tytułem Innovation Awards najbardziej innowacyjne rozwiązania motoryzacyjne.

W tym roku aż trzy rozwiązania przygotowane przez firmę Continental uzyskały od branżowych profesjonalistów najwyższe noty. Zintegrowany układ hamulcowy MK C1 (Integrated Breaking System, IBS) uplasował się na wysokim, drugim miejscu w kategorii Bezpieczeństwo. Road Database, czyli specjalnemu rozwiązaniu dostarczającemu automatycznie gromadzone dane drogowe, przyznano drugie miejsce w kategorii Skomunikowanie. Tuż za nim w tej samej kategorii uplasował się „Holistic Connectivity” – pojazd całkowicie skomunikowany.

MK C1_grafika

MK C1, czyli szybkie reagowanie i krótsza droga hamowania

Układ hamulcowy MK C1 Continental to elektronicznie sterowany, dynamiczny system, który w porównaniu z tradycyjnymi układami hamulcowymi jest dużo bardziej kompaktowy, a co za tym idzie także lżejszy. Współpracując z zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy, w tym ze wspomaganiem awaryjnego hamowania, układem aktywnej kontroli prędkości jazdy (Adaptive Cruise Cotrol, ACC) oraz systemami ochrony pieszych, układ hamulcowy MK C1 zwiększając moc hamowania o 50% skraca drogę hamowania i pozwala zapobiegać wypadkom.

Road_database_grafika

Road Database – szósty zmysł samochodu

Road Database to kolejne, innowacyjne rozwiązanie Continental służące dostarczaniu zaawansowanym systemom wspomagania kierowcy bardzo precyzyjnych danych drogowych.

U podstaw opracowania Road Database leży pomysł gromadzenia informacji z czujników umieszczonych na wielu pojazdach, które odczytywane automatycznie mają finalnie dawać obraz pokonywanej drogi. Dane dostarczone przez Road Database nie tylko zwiększają zdolność przewidywania, ale także poprawiają warunki, w jakich działają, i podnoszą bezpieczeństwo systemów zaawansowanego wspomagania kierowcy.

Ponadto, w zależności od celu, system może służyć uzupełnianiu, bądź zastępowaniu konwencjonalnych cyfrowych map drogowych.

Holistic_connectivity_grafika

„Holistic Connectivity” – samochód przyszłości

Współczesne samochody stają się częścią Internetu. Zawdzięczamy to wykorzystywanym w nich systemom i technologiom, począwszy od elektroniki motoryzacyjnej i usług sieciowych, a skończywszy na analizie dużych zbiorów danych. Nagrodzony przez CELPA pojazd „Holistic Connectivity” Continental to wizja skomunikowanego samochodu przyszłości. Usługi adresowane kontekstowo, intuicyjny panel operatorski HMI oraz architektura sieciowa oparta na adresie IP czynią z „Holistic Connectivity” zwiastuna technologii i usług, w które wyposażony będzie całkowicie skomunikowany samochód przyszłości.

 

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site