Home / Aktualności / Scania ponownie z Budokruszem

Scania ponownie z Budokruszem

Dwa ciągniki siodłowe Scania zostały przekazane firmie Budokrusz S.A. na początku czerwca br. Lekkie, wydajne i wytrzymałe pojazdy są napędzane silnikami Euro 6. Firmy wracają do współpracy po blisko 10-letniej przerwie.
Przedstawiciele firmy Budokrusz S.A. odebrali dwa ciągniki Scania 4×2 z wyjątkowo ekonomicznymi silnikami o mocy 410 KM. Jeden z pojazdów jest przeznaczony do transportu cementu w silosach, a drugi został wyposażony w osprzęt do obsługi naczep typu wywrotka.
– Ze względu na specyfikę naszej branży, w której transportujemy ładunki o dużej masie własnej, zależało nam, aby pojazdy był lekkie i ekonomiczne. Scania odpowiada na te potrzeby, dlatego zdecydowaliśmy się na odnowienie naszej współpracy – komentuje Marcin Charzyński, Prezes Zarządu Budokrusz S.A.
Wytrzymałe i ekonomiczne
W przewozach silosami od pojazdów wymaga się niskiej masy oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa i dyspozycyjności. Szczególne znaczenie ma również ograniczenie kosztów zwłaszcza, gdy przewozy są prowadzone przez cały dzień. Ładowność auta i niskie zużycie paliwa są także istotne w transporcie wywrotką. Dlatego oba pojazdy Scania zakupione przez firmę Budokrusz S.A. posiadają lekką kabinę dzienną typu P. Ponadto zastosowano w nich skrócony rozstaw osi: 3700 mm i 3550 mm (w aucie z silosem), co dodatkowo przyczyniło się do redukcji masy.
Silniki obu aut zostały tak opracowane, aby spełnić normę Euro 6 wyłącznie za pomocą układu SCR. Bez układu EGR osprzęt jest mniej skomplikowany, a każdy z silników ma masę mniejszą o 40 kg w porównaniu z jednostkami wyposażonymi w EGR i SCR.
– Cieszymy się, że pojazdy Scania wracają do floty Budokrusz S.A. Auta zostały optymalnie dostosowane do warunków, w jakich będą wykorzystywane. Dlatego jesteśmy pewni, że doskonale sprawdzą się wykonując nawet najbardziej wymagające zadania transportowe – komentuje Piotr Stefański, Kierownik Sprzedaży Scania Polska S.A., Oddział Warszawa.
Budokrusz S.A. to czołowy producent betonu towarowego, kostki brukowej oraz wyrobów kanalizacyjnych w Polsce. Firma działa w sektorze budowlanym od ponad 25 lat i zatrudnia około 450 pracowników w 14 zakładach produkcyjnych na terenie kraju.

Żródło: SCANIA POLSKA PR

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site