Home / Aktualności / Nowa plandeka do zabezpieczenia ładunku – Krone „Safe Curtain”

Nowa plandeka do zabezpieczenia ładunku – Krone „Safe Curtain”

Lekko, szybko, bezpiecznie: stal sprężynowa zamiast wtykanych desek

Nazwa zdradza cel: w bokach nowych plandek „Safe Curtain” firmy Krone dedykowanych specjalnie do zabezpieczenia ładunku wbudowane są wytrzymałe listwy ze stali sprężystej umieszczone w pionowych rękawach z PCW. Dzięki tej technice Krone zapewnia zabezpieczenie ładunku przez plandekę boczną, co pozwala zrezygnować z klasycznych wtykanych desek. Zaletą „Safe Curtain” jest nie tylko prostsza, bezpieczniejsza i szybsza obsługa, ale także o około 90 kg mniejsza masa od tradycyjnej plandeki bocznej z deskami wtykanymi w kłonice.
Kolejna zaleta: wbudowane listwy ze stali sprężystej przejmują w płaszczyźnie pionowej funkcję „ogrodzenia” chroniącego przed kradzieżą. Jeśli plandeka zostanie celowo przecięta, możliwe jest jej rozerwanie tylko do następnej listwy ze stali sprężystej. Naprawa plandeki jest równie łatwa jak w przypadku zwykłej plandeki bocznej. Ponadto nie grożą już wypadki przy pracy spowodowane wypadaniem desek.
„Safe Curtain” jest już w sprzedaży i można ją zamontować jako nową plandekę zabezpieczającą na wszystkich obecnych naczepach z plandeką przesuwną Krone. „Safe Curtain” posiada certyfikat zgodności z normą DIN EN 12642 Code XL (do 140 km/h), certyfikat zgodności z wymaganiami dotyczącymi przewozu napojów VDI 2700 i następnymi oraz certyfikat Daimler 9.5. Ponadto możliwe jest nadal zabezpieczenie ładunku od tyłu na naczepie siodłowej za pomocą belek blokujących.

Next Prev
Safe Curtain2 
Safe Curtain1 
Next Prev

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site