Home / Aktualności / Finał konkursu Young Best Driver 2016

Finał konkursu Young Best Driver 2016

W ostatnią sobotę sierpnia, na specjalnym torze w Międzychodzie w woj. Wielkopolskim odbyło się widowiskowe wydarzenie w branży transportowej – Finał konkursu Young Best Driver 2016. Jednym z partnerów tego wydarzenia są Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland.
Emocji dostarczyło w sumie 27 kierowców zawodowych, którzy nie ukończyli 26 roku życia i po raz pierwszy rywalizowali ze sobą w jeździe zestawem z naczepą na czas. Przygotowany przez organizatorów odcinek najlepiej przejechał Mateusz Grzeszczak, który to zdobył tytuł Young Best Driver 2016. Nad całym wydarzeniem czuwało dwóch gości specjalnych – Mariusz Pudzianowski i Maciej Wisławski. Ogromne emocje wzbudziła konkurencja sędziowana właśnie przez duet pięciokrotnego Mistrza Świata Strongmanów oraz najbardziej utytułowanego pilota rajdowego w Polsce – „przeciąganie ciągnika siodłowego w podwójnej obsadzie”. Zmagania wygrała załoga zawodowych driverów: Patryk Śloźnik (25l.) i Mateusz Janiak (26l.). Partnerami wydarzenia są oprócz TransPoland, także: Raben, Transport i Logistyka Polska, Easy Logistic, Transics, DKV Euro Service, ESA, A2B-Online Young, Logistic Technologies oraz redakcje: Transport Manager, Polski Traker i 40ton.net
Idea jak przyświeca organizatorom zwodów Young Best Driver to zwrócenie uwagi na coraz większe problemy ze znalezieniem wykwalifikowanego kierowcy zawodowego – z miesiąca na miesiąc to coraz bardziej poszukiwany profil pracownika.
Za poprawę tej sytuacji i walkę ze stereotypami wzięli się także organizatorzy Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland, Transport i Logistyka Polska oraz redakcja magazynu Transport Manager. Wspólnie z pomysłodawcą zawodów Young Best Driver zaplanowali oni specjalny panel dyskusyjny, który odbędzie się podczas listopadowych targów TransPoland. Będzie on poświęcony m.in.: płacy minimalnej kierowców w UE i podziałach jakie z tego wynikają oraz właśnie zapotrzebowaniu branży na wykwalifikowanych kierowców zawodowych. Eksperci dokonają analizy obecnej sytuacji, poszukają przyczyn złego stanu rzeczy i postarają się odpowiedzieć na wiele pytań, które zapewne zadaje sobie dziś wielu rodzimych przewoźników.
Young Best Driverowi 2016 życzymy szerokości i przyczepności, a wszystkich zainteresowanych już dziś zapraszamy na IV edycję Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland, która odbędzie się w dniach 8-10 listopada w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site