Home / Aktualności / Mobil Delvac Strong Traker

Mobil Delvac Strong Traker

Najsilniejsi kierowcy ciężarówek jadą do Bydgoszczy

Mobil Delvac Strong Traker – najbardziej prestiżowy turniej w siłowaniu się na rękę dla kierowców ciężarówek – zawita jesienią do Bydgoszczy. Zawody odbędą się w sobotę, 22 października, podczas targów motoryzacyjnych GORDON w Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ul. Gdańskiej 187. Wejście na imprezę jest bezpłatne. Widowiskowe walki zawodników przy stole odbędą się w rundzie finałowej o godzinie 15:00. Organizatorzy spodziewają się w Bydgoszczy znanych twarzy tej dyscypliny, w tym aktualnych Mistrzów Polski. Mobil Delvac Strong Traker to również doskonała okazja do poznania zasad i technik siłowania się na rękę, o których na scenie opowiadają doświadczeni sędziowie.

Turniej Mobil Delvac Strong Traker w Bydgoszczy jest otwarty dla kierowców ciężarówek i autobusów, ale również dla wszystkich pełnoletnich fanów motoryzacji. Zawodnicy będą rywalizować w kategorii Open, a najlepsza osoba z uprawnieniami do prowadzenia dużych pojazdów otrzyma dodatkowo tytuł Strong Trakera. Zapisy będą prowadzone w sobotę (22 października) od godz. 10:00 do 14:30, bezpośrednio przed próbą siłową. Finał w formie walk bezpośrednich przy stole pod okiem doświadczonych sędziów rozpocznie się o godzinie 15:00. Do decydującej rywalizacji stanie 12 zawodników z najwyższą liczbą punktów w konkurencjach fazy eliminacyjnej:
• Stalowy Biceps – uginanie przedramion sztangą łamaną o wadze 90 funtów (ok. 40,8 kg) podchwytem,
• Skrzydła Anioła – wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów.

W obu konkurencjach punkty będą równe ilości powtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund. Liczba dziewięćdziesiąt w zasadach turnieju nie jest przypadkowa i nawiązuje do jubileuszu olejów silnikowych Mobil Delvac do pojazdów ciężarowych. Finał zostanie rozegrany według zasad Federacji Armwrestling Polska (FAP) do 2 przegranych, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Turnieje z cyklu Mobil Delvac Strong Traker są organizowane od 2010 roku. W kolejnych edycjach uczestniczyło już kilka tysięcy kierowców ciężarówek, a dzięki stale rosnącej popularności impreza zyskała miano najbardziej prestiżowych zawodów armwrestlingowych dla trakerów. W finałach praktycznie zawsze widać twarze ze ścisłej, krajowej czołówki tej dyscypliny sportu. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem Mobil Delvac Strong Traker jest Marcin Dudek (Arm Strong Świebodzin), który zaczynał jako amator, a obecnie posiada tytuł Mistrza Polski. Jego największym rywalem w ostatnich turniejach Mobil Delvac był Alex Kurdecha (ARMFIGHT Piaseczno), aktualny Mistrz Polski w kategorii Senior Right 110+. Jego obecność w Bydgoszczy byłaby doskonałą okazją do rewanżu ze strony kilku doświadczonych zawodników. Cztery lata temu, podczas finału zawodów w Bydgoszczy, na dwóch najwyższych stopniach podium stanęli ojciec i syn – Paweł Lasota (Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej), Wicemistrz Polski na prawą i lewą rękę w kategorii Grandmaster 90 oraz Grzegorz Lasota.

Więcej o poprzednich edycjach turnieju Mobil Delvac Strong Traker znajdziesz na stronie www.mobil.pl.

Mobil Delvac Strong Traker w Bydgoszczy – najważniejsze informacje
Data: 22 października 2016 (sobota).
Miejsce: Targi Motoryzacyjne na 25-lecie hurtowni motoryzacyjnej GORDON.
Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze przy ul. Gdańskiej 187. Wejście bezpłatne. www.25.gordon.com.pl
Eliminacje: godziny 10.00 – 14.30 (strefa Mobil Delvac Strong Traker). Rejestracja zawodników bezpośrednio przed startem.
Finał: godzina 15.00

Next Prev
mobil-delvac-strong-traker-2015-motor-show-1 
mobil-delvac-strong-traker-2015-motor-show-2 
mobil-delvac-strong-traker-2015-motor-show-3 
Next Prev

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site