Home / Aktualności / Exide – najnowsze produkty

Exide – najnowsze produkty

Exide Technologies, uznany, międzynarodowy dostawca rozwiązań z zakresu magazynowania energii, na ostatnich targach Automechanika* 2016 we Frankfurcie zaprezentował swoje najnowsze produkty. Jedną z nowości jest przełomowy akumulator do pojazdów ciężarowych, kolejną – gama produktów do motocykli i pojazdów sportowych. Firma zaprezentowała również wiodące na rynku akumulatory do samochodów osobowych, w tym znaną już linię produktów typu Start-Stop. Exide, jako dostawca oryginalnego wyposażenia (współpracujący z wieloma wiodącymi producentami pojazdów osobowych i ciężarowych na całym świecie), kieruje swoje najnowsze produkty przede wszystkim na potrzeby rynku wtórnego.
Akumulatory Exide Start-Stop zostały zaprojektowane w dziale produkcji oryginalnego wyposażenia, a ich najnowsza generacja spełnia (lub przekracza) wymagania nowego standardu EN 50342-6 (2015). Coraz większa liczba pojazdów typu Start-Stop trafia także na rynek wtórny, a serwisanci, zakłady mechaniki samochodowej i sprzedawcy są coraz bardziej świadomi potrzeby właściwego doboru akumulatora, wykonanego w odpowiedniej technologii. Z prawidłowo dobranym akumulatorem Start-Stop (zatwierdzonym przez producentów samochodów) system Start-Stop pracuje z najwyższą wydajnością oraz zapewnia najlepszą oszczędność paliwa – co w rezultacie oznacza dla kierowców obniżenie kosztów eksploatacji tego typu pojazdów. Exide nie tylko dysponuje właściwą technologią, posiada także wiedzę w zakresie dopasowania właściwego akumulatora do konkretnego pojazdu oraz narzędzia do jego wymiany, które pomagają serwisantom obsługiwać ten rozwijający się segment rynku.
StrongPRO jest najnowszym akumulatorem Exide do pojazdów ciężarowych. Został wyprodukowany w technologii HVR® najnowszej generacji (wysoka odporność na wibracje) oraz w technologii Carbon Boost® (inteligentne rozwiązanie Exide przyspieszające redukcję siarczanów i ładowanie, a także wydłużające żywotność akumulatora). Odkąd wprowadzono zbiornik AdBlue®, wspomagający dostosowanie pojazdów ciężarowych z silnikami diesla do wymagań regulacji EURO 6 (dotyczącej emisji spalin), wielu producentów samochodów ciężarowych przeniosło akumulator do tylnej części nadwozia, gdzie narażony jest na zwiększone wibracje mogące powodować jego awarie. Dlatego Exide stworzył unikalną technologię HVR®, która zabezpiecza akumulator przed wstrząsami i niweluje możliwość awarii, a akumulatorowi StrongPRO pozwala przejść ekstremalne testy wibracji V4 (zgodnie z nowym europejskim standardem EN 50342-1 (2015)). Jest to jeden z pierwszych tego typu akumulatorów na rynku. StrongPRO to większa niezawodność rozruchu, dłuższa żywotność i optymalizacja kosztów utrzymania floty pojazdów ciężarowych.

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site