Home / Aktualności / Opony dobrze przygotowane na zimę

Opony dobrze przygotowane na zimę

Continental na nadchodzący sezon rekomenduje montaż opon zimowych na wszystkie osie pojazdów. Takie wyposażenie samochodów ciężarowych pozwala skrócić drogę hamowania na śniegu nawet o 10 metrów.

W wielu krajach Europy w okresie zimowym montaż opon oznaczonych symbolem M+S (błoto i śnieg) jest prawnie wymagany tylko na oś napędową. Continental, w celu podniesienia bezpieczeństwa jazdy, zaleca by w opony zimowe wyposażyć wszystkie osie pojazdu. Opony zimowe Continental nie tylko znacznie przewyższają założenia homologacji M+S, ale także spełniają wszystkie normy symbolu płatka śniegu na tle gór (3PMSF). Przeprowadzone przez Continental testy porównawcze trakcji na tle standardowych opon wykazały, że w przypadku montażu zimowych opon Continental na wszystkich osiach, droga hamowania na śniegu przy prędkości 50 km/h skróci się o prawie 10 metrów.

Oferta Continental do pojazdów użytkowych obejmuje opony dedykowane na każdą oś, które wyróżniają się wysokim poziomem trakcji nawet na mokrej i zaśnieżonej lub oblodzonej nawierzchni. Potwierdzają to także klienci flotowi Continental.

Nasza firma transportuje gazy specjalne na terytorium Szwecji i Norwegii. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz naszych kierowców, potrzebujemy najlepszych opon dostępnych na rynku. Opony zimowe Continental zapewniają stabilność i przyczepność na śniegu oraz lodzie, dzięki czemu nasi kierowcy mogą bezpiecznie pokonać każdą trasę – powiedział Jonny, jeden ze specjalistów ds. opon w międzynarodowej firmie transportowej BÖRJE JÖNSSON ÅKERI AB z siedzibą w Helsingborgu w Szwecji.

Opony zimowe Continental charakteryzują bardzo niskie opory toczenia i wysokie przebiegi dzięki dwuwarstwowej konstrukcji bieżnika, dlatego wyposażamy w nie pojazdy w naszej flocie już od 8 lat. Zimą zawsze zdarzają się trudne sytuacje na drodze, a opony Continental są dla nas gwarancją najlepszej przyczepności i skuteczności hamowania – potwierdza Christian Göransson, właściciel szwedzkiej firmy transportowej KM Göransson z siedzibą w miejscowości Alvesta.

Continental oferuje szeroką gamę nowoczesnych opon zimowych do pojazdów użytkowych przyczyniającą się do poprawy bezpieczeństwa jazdy w okresie zimowym na każdą oś pojazdu.

Next Prev
03_continental_winter_tires_portfolio  
02_continental_christian-goeransson 
01_continental_jonny 
Next Prev

 

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site