Home / Aktualności / Bosch Secure Truck Parking

Bosch Secure Truck Parking

Jednym z największych wyzwań z jakim muszą sobie radzić kierowcy samochodów ciężarowych jest znalezienie bezpiecznego miejsca parkingowego na noc. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Bosch i wprowadza pilotażową usługę – Secure Truck Parking, czyli bezpieczny parking dla ciężarówek. Kierowcy mogą z wyprzedzeniem rezerwować miejsca parkingowego on-line. System będzie obejmował nie tylko ogólnodostępne parkingi, ale także parkingi zakładowe, które znajdują się w pobliżu autostrad. Dzięki temu kierowcy będą mogli łatwiej zaplanować zarówno trasę przejazdu jak i czas na odpoczynek. Ponadto miejsca parkingowe zostaną objęte monitoringiem Bosch, aby ograniczyć liczbę kradzieży ładunków, a tym samym zwiększyć poziom bezpieczeństwa kierowców.
Pierwsza instalacja pilotażowa Secure Truck Parking już działa w Karlsruhe, przy autostradzie A5, w pobliżu siedziby firmy Bosch. Parking dla pracowników jest udostępniany w nocy. Po fazie testów, usługa Bosch Secure Truck Parking będzie dostępna wiosną 2017 roku. W planach jest przygotowanie 50 bezpiecznych miejsc dla ciężarówek na parkingu Thiersheim w Bawarii.
„Wprowadzamy parkingi do internetu i tworzymy z nich usługodawcę dostępnego w sieci. Operatorzy parkingów mogą w ten sposób oferować w czasie rzeczywistym informacje o dostępnych miejscach” – powiedział dr Jan-Philipp Weers, kierownik projektu w Bosch Service Solutions. „Secure Truck Parking w połączeniu z techniką zabezpieczeń może znacznie zmniejszyć ryzyko przestępstw. Oferuje on spedytorom kompleksowe rozwiązanie, które ułatwia planowanie trasy, niezawodną ochronę kierowcy i bezpieczeństwo przewożonego ładunku” – dodaje Weers.
Platforma rezerwacji on-line dla Bosch Secure Truck Parking jest obsługiwana za pośrednictwem chmury Bosch IoT Cloud. Aby zintegrować liczne systemy barier na parkingach, Bosch IoT Cloud korzysta z rozwiązania SAP Vehicles Network, który jest oparty na platformie SAP HANA Cloud. To umożliwia m.in. rozpoznawanie kamerą tablic rejestracyjnych pojazdów ciężarowych na wjeździe oraz wyjeździe i porównywanie ich z danymi rezerwacji w Bosch IoT Cloud. Bosch i SAP są bliskimi partnerami w dziedzinie rozwoju platformy i infrastruktury IT.

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site