Home / Aktualności / Jakość potwierdzona przez TÜV Rheinland

Jakość potwierdzona przez TÜV Rheinland

Inter Cars zakończył proces certyfikacji pasów transportowych Cargoparts przez TÜV Rheinland. Potwierdza to certyfikat TUV Test + Monitoring.

TÜV Rheinland Polska, część międzynarodowego koncernu TÜV Rheinland Group, jest czołową jednostką na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w naszym kraju. Zaświadczenia tej firmy są rozpoznawane i cenione na całym świecie.

Certyfikat TUV Test + Monitoring jest gwarancją bezpieczeństwa i najwyższej jakości. W przypadku pasów transportowych Cargoparts został on wydany na podstawie audytu zakładu oraz przeprowadzonych badań produktu zgodnie z normą PN-EN 12195-2:2003. Monitorowanie produkcji przez TÜV Rheinland gwarantuje zachowanie powtarzalności procesu produkcji oraz jakość towarów dostarczanych na rynek.

Zmiana mocowania

W ostatnim czasie zmianie uległ sposób mocowania etykiety do pasa Cargoparts. Dotychczas etykieta przyszyta była do pasa jedną krawędzią. Z jednej strony etykiety znajdowały się parametry pasa, a na odwrocie umieszczona była instrukcja obsługi. Teraz dodano dodatkowo drugą etykietę z parametrami pasa, która jest przyszyta wszystkimi 4 krawędziami. Jest to ważne, ponieważ zgodnie z normą pasy transportowe bez etykiety bądź z etykietą nieczytelną nie mogą być używane.

Kiedy wymienić pasy transportowe?

Zgodnie z normą, pasy transportowe należy wymienić w następujących przypadkach:

  • braku lub nieczytelnej etykiety,
  • przecięcia, zerwania lub przetarcia włókien na więcej niż 10% przekroju taśmy,
  • uszkodzeń szwów,
  • odkształceń taśmy pod wpływem działania temperatury lub agresywnych czynników chemicznych,
  • pęknięć, rys lub uszkodzeń spowodowanych korozją elementów metalowych.

Ponadto policja czy inspekcja transportu drogowego podczas kontroli mogą mieć zastrzeżenia do niewłaściwego zamontowania ładunku lub nieodpowiedniej liczby pasów w stosunku do jego masy.

Warto pamiętać, że żadne przepisy nie mówią o obowiązku wycofania pasa z eksploatacji ze względu na „datę ważności”. Data produkcji na etykiecie służy jedynie do celów identyfikacyjnych partii.

 

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site