Home / Aktualności / Polonus Warszawa w SuperPKS

Polonus Warszawa w SuperPKS

Polonus Warszawa dołącza do SuperPKS i będzie trzecim z przewoźników zrzeszonych w ramach tego projektu. Rekomendowanym dostawcą taboru i partnerem projektu jest Scania, która będzie sprzedawać, leasingować lub wypożyczać autobusy operatorom w zależności od ich możliwości finansowych.

Udział w projekcie SuperPKS pozwala polskim przewoźnikom na skuteczne konkurowanie o pasażerów w ramach jednej silnej i wyróżniającej się wizualnie marki. Co istotne, każdy z przewoźników formalnie i organizacyjnie działa jako niezależny podmiot. W ramach SuperPKS działają już PKS Elbląg i PKS Suwałki. PKS Polonus dołącza do projektu pod koniec października.

Szersza oferta

Na początku stołeczny Polonus będzie realizował trzy połączenia w ramach współpracy z SuperPKS: z Warszawy do Suwałk, do Koszalina oraz do Ustrzyk Dolnych. W planach znajduje się też poszerzenie oferty.

Wraz z podpisaniem umowy PKS Polonus będzie wykorzystywał 6 autobusów Scania obsługujących połączenia w ramach projektu SuperPKS. To jeden
z przewoźników o największej siatce połączeń dalekobieżnych w Polsce, a zatem nasza współpraca pozwala na oferowanie pasażerom komfortowych warunków podróży i szerokiej oferty transportowej
– komentuje Andrzej Jaworski, dyrektor sprzedaży autobusów w Scania Polska.

Uruchomiono także współpracę ze spółką Kolporter, dzięki czemu przewoźnicy zrzeszeni pod marką SuperPKS mogą sprzedawać bilety na realizowane przez siebie połączenia w standardowej, papierowej formie w szerokiej sieci sprzedaży. Oprócz tego dostępna jest także opcja zakupu biletów elektronicznych w ramach dynamicznych taryf skomunikowanych.

Najwyższy komfort podróży

Autobusy Scania posiadają dwustrefową klimatyzację, fotele z pasami bezpieczeństwa i uchylnymi oparciami. Wysokiej klasy pojazdy mają przyciemniane szyby, toaletę, indywidualne nawiewy i oświetlenie, a także sieć Wi-Fi. To co istotne
z punktu widzenia przewoźników, to fakt, że pojazdy zapewniają też niskie spalanie. Ponadto, autobusy wyróżniają się na drodze dzięki charakterystycznemu, żółto-czarnemu designowi.

SuperPKS to nowa marka na rynku długodystansowych przewozów autobusowych
w Polsce. Jej właścicielem jest krakowska spółka Teroplan, która zarządza serwisem rezerwacyjnym sieci i portalem komunikacyjnym e-podróżnik.pl.

 

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site