Home / Aktualności / Mobil Delvac Strong Traker

Mobil Delvac Strong Traker

Turniej Mobil Delvac Strong Traker w Bydgoszczy wygrał Alex Kurdecha. Aktualny Mistrz Polski w kategorii Senior Right 110+ od roku jest niepokonany, bo zwyciężył również wcześniejsze zawody na targach Inter Cars w Warszawie i Motor Show Truck w Poznaniu. Pomimo planowanego na koniec października XVII Pucharu Polski w Armwrestlingu, do Bydgoszczy przyjechało wielu znanych zawodników. Wysoki poziom sportowy i ciekawa oprawa zawodów po raz kolejny potwierdziły, że Mobil Delvac Strong Traker zasługuje na miano najbardziej prestiżowego turnieju w siłowaniu się na rękę dla kierowców ciężarówek.

Zawody w Bydgoszczy odbywały się podczas targów motoryzacyjnych GORDON. Uczestnicy startowali w kategorii Open, a dodatkowo najlepsza osoba z uprawnieniami do prowadzenia ciężarówek otrzymała tytuł Strong Trakera. W praktyce oba puchary – za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji dla trakerów – trafiły do Alexa Kurdechy. Na drugim miejscu podium stanął Daniel Słomka, który od ostatnich zawodów zrobił olbrzymie postępy, co przełożyło się na wygrane w wielu walkach. Runda finałowa turnieju Mobil Delvac Strong Traker tradycyjnie miała formę walk bezpośrednich przy profesjonalnym stole, pod okiem sędziów, którzy szczegółowo tłumaczyli zasady rywalizacji. A mieli komu, bo finały w Bydgoszczy zgromadziły sporą widownię zainteresowaną tą dyscypliną.

Awans do finału turnieju Mobil Delvac Strong Traker gwarantowała wysoka liczba punktów zdobyta w dwóch próbach siłowych. Uginanie sztangą łamaną i wyciskanie zza głowy sztangi prostej wymagały od trakerów sporej krzepy, bo ciężary ważyły 90 funtów (około 40kg), a zawodnik miał 90 sekund na wykonanie jak największej liczby powtórzeń. W tej fazie turnieju najlepszym okazał się Waldemar Neryng, który łącznie wykonał 133 powtórzenia, a w finałach uplasował się na 3. miejscu podium.

Wyniki rundy finałowej turnieju Mobil Delvac Strong Traker w Bydgoszczy (22.10.2016):

1 Alex Kurdecha

2 Daniel Słomka

3 Waldemar Neryng

4 Paweł Bąk

5 Daniel Bojanowski

6 Grzegorz Lasota

7 Marek Neryng

8 Bartosz Łoboda

9 Mariusz Czajka

10 Sławomir Błaszyk

11 Rafał Klich

12 Łukasz Plichta

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site