Home / Aktualności / DAF CF zdobywa prestiżową nagrodę w Irlandii

DAF CF zdobywa prestiżową nagrodę w Irlandii

Firma DAF Trucks otrzymała prestiżową nagrodę „Irlandzka Ciężarówka Roku” w plebiscycie „2017 Fleet Transport Awards” w Dublinie. Uniwersalna ciężarówka dystrybucyjna CF, wyposażona w nowoczesny silnik PACCAR PX-7, została Irlandzką Ciężarówką Roku w kategorii „Distribution – Heavy Duty Rigid”. Nagroda została wręczona podczas uroczystej kolacji w 10. rocznicę plebiscytu „Fleet Transport Awards”.

Nagrodzona ciężarówka dystrybucyjna DAF CF 6×2 wyposażona jest w silnik PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 litra wyróżniający się niezawodnością, trwałością i oszczędnością paliwa. W uzasadnieniu jury doceniło zalety małej masy silnika, dzięki której osiągnięto jedną z najlepszych nośności w branży. Jury podkreśliło, że bardzo dobrze wyposażona kabina dzienna jest przystosowana do potrzeb kierowców pracujących w sektorze dystrybucji, podobnie jak bardzo płynnie działająca automatyczna skrzynia biegów AS Tronic. Trzecia oś skrętna daje doskonałe możliwości manewrowania, co ma ogromne znaczenie w dystrybucji miejskiej i regionalnej.

„Fleet Transport” to wiodący magazyn dla branży transportowej i samochodów ciężarowych w Republice Irlandii. Jarlath Sweeney, redaktor naczelny i prezes komisji oceniającej, skomentował: „Gratulujemy firmie DAF Trucks nieustannego unowocześniania serii CF, w tym wprowadzenia silnika o mniejszej pojemności skokowej i dalszej poprawy specyfikacji przez dodanie m. in. takich zaawansowanych funkcji, jak Adaptive Cruise Control i Lane Departure Assistance. Ciężarówka DAF CF FAN z silnikiem PACCAR PX-7 ma znakomite podwozie, które łączy niską masę własną z doskonałą możliwością manewrowania. Takie połączenie spełnia oczekiwania wielu klientów z wymagającego sektora dystrybucji.”

Check Also

Grupa Wielton ponownie wspiera WOŚP i zachęca do licytacji

Innowacyjne naczepy i przyczepy marki Wielton, zanim znajdą się w sprzedaży, są poddawane szczegółowym testom …

Mega Darkmarket Site