Home / Aktualności / Grupa logistyczna Noerpel zamawia 155 naczep Kögel

Grupa logistyczna Noerpel zamawia 155 naczep Kögel

Od 135 lat spółka C.E. Noerpel GmbH z siedzibą w niemieckim Ulm odnosi sukcesy w branży logistycznej. Obecnie należy ona do czołowych usługodawców w zakresie logistyki w południowych Niemczech oraz jest jedną z wiodących firm obsługujących eksport w Europie. Niedawno spółka C.E. Noerpel GmbH postanowiła umocnić swoją pozycję lidera, powiększając flotę naczep we wszystkich 13 przedstawicielstwach w Niemczech poprzez zamówienie od Kögel 155 naczep siodłowych. Firma wykorzysta nowe naczepy do transportu masowego i drobnicowego na terenie całej Europy.

Naczepa Cargo z wyposażeniem podstawowym cechuje się znanymi od dawna zaletami, np. niskimi kosztami eksploatacji i wysoką jakością wykonania. Zabezpieczenie ładunku uzyskiwane jest dzięki zastosowaniu perforowanej zewnętrznej ramy stalowej typu Vario-Fix z 13 parami zaczepów, z których każdy posiada wytrzymałość na siłę rozciągająca o wartości 2000 kg. Nadwozie oczywiście spełnia wymagania wytrzymałościowe odnośnie zabudów wzmocnionych wg DIN EN 12642 Code XL, dzięki czemu nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie przy zwartym załadunku. Dzięki standardowej plandece dachowej Kögel Intergral po otwarciu dachu z naczepy nie zwisają pasy, gdyż są one połączone z plandeką dachową. W ten sposób wyklucza się możliwość zahaczenia o pasy przy załadunku i rozładunku. W celu zapewnienia ochrony wewnętrznej strony ściany przedniej przed uszkodzeniami w codziennej eksploatacji, można opcjonalnie zastosować powlekaną antypoślizgowo płytę sklejkową o grubości 18 milimetrów i wysokości 2500 milimetrów. Tylna część pojazdu na życzenie może zostać dodatkowo wyposażona w stalowe odbojniki, gwarantujące zwiększoną ochronę przed uderzeniami. Płyta końcowa ramy jest wzmocniona rurą stalową, zapewniającą pełną ochronę. Jako wyposażenie indywidualne naczepy dostępne są np. dwa dodatkowe rzędy kieszeni na listwy, stalowe oprawy lamp, dwa uchwyty linki plandeki na ściance przedniej, licznik kilometrów itd. Na cześć długoletniego prezesa firmy, Hartmuta Noerpel-Schneidera z okazji jego 80-tych urodzin, naczepa otrzymała specjalny nadruk. Zamiast znanego hasła „NOERPEL BRINGT’S” umieszczono tam napis „HARTMUT BRINGT’S”.

Solidne, modułowe podwozie systemu Kögel zbudowane jest z jednolitych modułów, podzespołów, elementów konstrukcyjnych oraz wzmocnionej standardowo ramy tylnej wyposażonej w przyspawany na stałe stalowy pomost przejazdowy i stalowe zderzaki, sprosta każdej rampie i każdemu wózkowi widłowemu. Zabudowa typu furgon w modelu Kögel Box – PurFerro quality składa się z wysokiej jakości, w 100 procentach bezfreonowej pianki izolacyjnej. Solidna i łatwa do pielęgnacji warstwa powłokowa paneli ze stali jest poza tym pokryta od zewnątrz folią z twardego polichlorku winylu. Ściany o grubości 30 mm oraz izolacyjny dach własnej produkcji o grubości 40 mm są gwarancją doskonałej ochrony towarów wrażliwych na działanie temperatury. Cztery wbudowane w poszycie dachowe lampy LED oświetlają w sposób optymalny całą powierzchnię ładunkową. Dodatkowo Kögel Box – PurFerro quality posiada seryjnie certyfikat zabezpieczenia ładunku wg DIN EN 12642 Code XL. Naczepy skrzyniowy do transportu ładunków suchych dla firmy Noerpel są przystosowane do dwupiętrowego załadunku dzięki szynom prowadzącym i 23 belkom ładunkowym o nośności 1000 kg każda. Umożliwia to zmienny załadunek piętrowy do 33 europalet o maksymalnym ciężarze po 670 kg na paletę. Dalszym indywidualnym wyposażeniem każdego pojazdu jest między innymi wzmocniony zderzak stalowy, wzmocniona strona wewnętrzna ścian, szyny kotwowe kombi, licznik kilometrów itd.

155 naczep jest wyposażonych ponadto w system telematyczny Kögel Telematik. Dzięki temu Noerpel ma dostęp w czasie rzeczywistym do systemu EBS naczepy, jej danych eksploatacyjnych oraz lokalizacyjnych. Noerpel będzie również korzystać z intuicyjnego i łatwego w obsłudze portalu internetowego Kögel Telematik.

 

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site