Home / Aktualności / Globalna Konferencja skupia się na potrzebach transportowych na świecie

Globalna Konferencja skupia się na potrzebach transportowych na świecie

Volvo Buses podkreśla korzyści wynikające z elektromobilności i wprowadza w Rio największy autobus na świecie. Historyczna Konferencja Burmistrzów C40 zgromadziła przywódców miast z całego świata w Meksyku w celu omówienia niskoemisyjnych technologii przyszłości. Zanieczyszczenie powietrza jest teraz największym zabójcą na świecie. Przewiduje się, że liczba ofiar zanieczyszczonego powietrza podwoi się, gdyż populacja ludności miejskiej wzrasta, a liczba samochodów na świecie do 2050 roku będzie wynosiła 2 mld.

Poziom zanieczyszczenia powietrza wzrósł dramatycznie. W marcu, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła, że poziom zanieczyszczenia wzrósł globalnie o 8% w ciągu minionych 5 lat.Miliardy ludzi są narażone na niebezpieczne i zanieczyszczone powietrze, które jest przyczyną ponad 3 milionów zgonów rocznie – to więcej niż z powodu malarii i wirusa HIV/Aids.

Po Konferencji ONZ w 2015 roku w Paryżu w sprawie Zmian Klimatu (COP21), burmistrzowie z całego świata zebrali się teraz w Meksyku, aby omówić narastający kryzys dotyczący zmian klimatu. Wezwali do natychmiastowych działań w sprawie niedopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń, z którymi borykają się główne obszary miejskie. Badacze, urbaniści i grupa ekspertów b rozmawiali o wydajności energetycznej, niskoemisyjnych technologiach transportu, o odporności klimatu i innych zasadniczych kwestiach.

Liczba oczekiwanych kursów autobusów w miastach ma wzrosnąć do 2030 roku prawie o 50%, co, miejmy nadzieję, zredukuje liczbę samochodów osobowych na drogach. Jednak, autobusy kursują do 10 razy więcej niż pojazdy osobowe, mając jeszcze większy wpływ na emisję zanieczyszczeń – w szczególności te, które są nieodpowiednio konserwowane i wymagają napraw.

Volvo dostarczyło 3.000 hybryd oraz autobusów elektrycznych na świecie. Liczba ta stale rośnie. Najwięcej takich pojazdów porusza się po miastach Wielkiej Brytanii, Kolumbii, Szwecji, Hiszpanii i Niemiec. Marka ta niedawno również zaprezentowała największy na świecie autobus na FetransRio, który ma zdolność przewozową do 300 osób. Pojazd ma 30 metrów długości i został zaprojektowany tak, aby odpowiadać potrzebom systemów Bus Rapid Transit (BRT) i zapewnić efektywniejszy transport, dodatkowo redukując rozmiar floty oraz emisje zanieczyszczeń.

Miasta są ponaglane, aby stosować rozwiązania transportu elektromobilnego, w tym pojazdy elektryczne i hybrydowe. W zeszłym roku, 26 metropolii podpisało C40 Clean Bus Declaration (Deklaracja dotycząca Czystych Ekologicznie Autobusów), w celu wymiany części swoich flot na pojazdy ekologicznie. Jeśli 26 metropolii wymieniłoby całe swoje floty na Pojazdy o Niskiej Emisji (Low Emission Vehicles-LEV), można by ograniczyć emisję gazów cieplarnianych (GHG) o 2,8 milionów ton każdego roku – odpowiednik pozbycia się z dróg 590.000 samochodów.

Miasta z całego świata podejmują pozytywne kroki, odpowiadając na problemy globalnego transportu poprzez wprowadzanie systemów LEV. Wierzymy, że systemy elektrycznych autobusów, które są zarówno ekologiczne jak i komfortowe, są przyszłością miejskiego transportu publicznego. – mówi Håkan Agnevall, Prezes Volvo Bus Corporation.

Nowoczesne autobusy elektryczne są również ciche i mogą być wyposażone w różne udogodnienia, w tym Wi-Fi. Najnowsza innowacja autobusów elektrycznych pozwala także na przełomowe aplikacje dla urbanistów, w tym np. na przystanki wewnątrz bibliotek czy w centrach rekreacyjnych.

 

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site