Home / Aktualności / Sava Cargo 4 HL – nowe rozwiązanie opon dla przyczep i naczep

Sava Cargo 4 HL – nowe rozwiązanie opon dla przyczep i naczep

Nośność do 10 ton na oś to optymalizacja ładowności.
Sava Tires z rodziny Goodyear – wiodąca marka oponiarska w południowo-wschodniej Europie – wprowadza na rynek oponę na osie wleczone do naczep i przyczep Sava Cargo 4 HL, umożliwiającą zwiększenie ładowności użytkowej. Nowa opona z nową konstrukcją karkasu w rozmiarze 385/65R22.5 164 (158) HL (High Load) wyróżnia się maksymalną nośnością wynoszącą 5000 kilogramów, co pozwala obciążyć oś ciężarem do 10 ton, a tym samym wykorzystać nowe europejskie przepisy dopuszczające większą ładowność pojazdów. Nowa opona o zwiększonej nośności nie tylko optymalizuje ładowność, ale również oferuje wysoką efektywność paliwową, długie przebiegi, a także posiada certyfikację na oznaczenie M+S, które wymagane w krajach Europy od opon kwalifikujących się, jako opony do eksploatacji w trudnych warunkach zimowych.
“Możliwość optymalizacji ładowności użytkowej poprzez zwiększenie nośności do 10 ton na oś, oferowana przez nowe opony do naczep 385/65 R22.5 Sava Cargo 4 HL, w połączeniu z niskim zużyciem paliwa oznacza większe zyski dla flot transportowych. Solidne ogumienie zapewnia również długie przebiegi i jest interesującym wyborem dla operatorów flot, którzy poszukują produktu w europejskiej, jakości za atrakcyjną cenę. Oszczędność kosztów operacyjnych jest jeszcze większa, gdy weźmiemy pod uwagę możliwość bieżnikowania dzięki solidnej konstrukcji karkasu„ powiedział Benjamin Willot, dyrektor marketingu opon użytkowych Grupy Goodyear w regionie EMEA.
Aby zapewnić długie przebiegi i wysoką odporność na uszkodzenia, bieżnik wyposażono w sześć szerokich i solidnych żeber,4 stalowe opasnia oraz zygzakowaty wzór rowków, który poprawia właściwości hamowania na mokrej i suchej nawierzchni.
Opona 385/65R22.5 posiada indeks nośności 164K/158L, a na europejskiej etykiecie może pochwalić się wydajną klasą ‘B’ w zakresie ekonomiki paliwowej i sprawnością klasy ‘C’ pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni, jak również niskim poziomem hałasu o wartości 69 dB, który potwierdzony został symbolem jednej fali.
Oponę do naczep Sava Cargo 4 HL 385/65R22.5, która zastępuje standardową wersję, można nacinać oraz bieżnikować. Opona  dostępna w sprzedaży – grudzień 2016

Check Also

DB Schenker przejmuje fińską grupę logistyczną Vähälä Yhtiöt

Do sieci wiodącego operatora logistycznego w Europie Północnej dołączy pięć terminali i ponad 260 pracowników. …