Home / Aktualności / Pogrzeb Łukasza Urbana w piątek 30.12 o godzinie 12:00

Pogrzeb Łukasza Urbana w piątek 30.12 o godzinie 12:00

Pogrzeb Łukasza Urbana, polskiego kierowcy, który zginął w zamachu Berlinie, odbędzie się w piątek w Baniach – poinformował Ariel Żurawski, właściciel firmy transportowej, w której mężczyzna pracował.

„Z wielkim smutkiem informujemy, że pogrzeb naszego kolegi śp. Łukasza Urbana odbędzie się dnia 30.12.2016 r. o godzinie 12:00. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele w Baniach, woj. Zachodniopomorskie” – można przeczytać na facebookowym koncie firmy.

Decyzją wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego koszt pogrzebu mężczyzny zostanie pokryty przez Skarb Państwa.

19 grudnia wieczorem kierowca 40-tonowej ciężarówki wjechał w tłum na jarmarku na Breitscheidplatz w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc blisko 50. Prokuratura podejrzewa, że sprawcą był poszukiwany listem gończym w całej Europie Tunezyjczyk Anis Amri. Jedną z ofiar jest polski kierowca ciężarówki.

Informację przekazaną na portalu społecznościowym PAP potwierdziła w drugim niezależnym źródle.

 

Źródło Polskie Radio: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1709040,W-piatek-pogrzeb-kierowcy-ktory-zginal-w-Berlinie

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site