Home / Aktualności / 8 nowych Solarisów wyjedzie na dwie z najdłuższych tras w Gdyni

8 nowych Solarisów wyjedzie na dwie z najdłuższych tras w Gdyni

Na początku roku gdyńską flotę autobusową zasili osiem ekologicznych autobusów Solaris. 29 grudnia 2016 roku nastąpiło ich uroczyste wprowadzenie na linię. Wydarzenie to uświetnili przedstawiciele władz lokalnych i przedstawiciele mediów. Nowoczesne i komfortowe pojazdy zamówione zostały przez konsorcjum Meteor, Irex-1 oraz Irex-3, które wygrało przetarg rozpisany przez Zarząd Komunikacji Miejskiej W Gdyni. Autobusy będą obsługiwać dwie z najdłuższych gdyńskich tras.

W czwartek, 29 grudnia odbyła się uroczystość wprowadzenia do eksploatacji autobusów firmy Solaris zakupionych przez konsorcjum firm Meteor z Jaworzna oraz Irex-1 i Irex-3 ze Świętochłowic. Konsorcjum wygrało przetarg na 10-letnią obsługę części zadań ZKM Gdynia na liniach S i Z. Obie trasy stanowią jedne z najdłuższych odcinków na komunikacyjnej mapie Trójmiasta. Sześć 12-metrowych Urbino będzie obsługiwać pospieszną trasę S łączącą Pustki Cisowskie i Śródmieście Gdyni z Sopotem, zaś dwa przegubowe pojazdy będą kursować pomiędzy Żukowem a Gdynią, na linii Z. Solarisy dołączą do gdyńskiej floty na początku przyszłego roku.

Dwa z zamówionych Solarisów – modele 18 metrowy i 12-metrowy – rozpoczęły swój pierwszy kurs pod Urzędem Miasta w Gdyni. Oficjalne wprowadzenie nowoczesnych pojazdów do ruchu nastąpiło na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim. Na miejscu zgromadzili się reprezentanci mediów ogólnopolskich i lokalnych. W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele spółki, ale i władz regionalnych, m.in. Michał Gucio – Wiceprezydent Miasta Gdyni, prof. Olgierd Wyszomirski – Dyrektor ZKM w Gdyni i Marzena Biała – Dyrektor Gdyńskiego Oddziału firm Meteor-Irex. Przedsiębiorstwo Solaris Bus & Coach reprezentował Rafał Zajas – Dyrektor Sprzedaży.

Komfort podróżowania pasażerów znacznie wzrośnie dzięki szeregowi udogodnień, w które wyposażone są niskopodłogowe i ekologiczne autobusy. W pełni klimatyzowane pojazdy posiadają system informacji pasażerskiej współpracujący z systemem zapowiedzi głosowej przystanków wewnątrz i na zewnątrz autobusów. Dodatkowo autobusy posiadają cyfrowy monitoring rejestrujący obraz z wnętrza jak i przed czołem pojazdu, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne we wszystkich Urbino jest wykonane w oszczędnej energii technologii LED. Ponadto podróżni będą mogli podładować urządzenia mobilne w ładowarkach USB zamontowanych na poręczach autobusowych. Autobusy wyposażone są w silniki spełniające europejską normę emisji spalin Euro 6.

 

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site