Home / Aktualności / Gwiazdy pod choinkę

Gwiazdy pod choinkę

21 grudnia 2016 roku nastąpiło oficjalne przekazanie 21 niskopodłogowych autobusów marki Mercedes-Benz Citaro do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. W skład dostawy wchodzi 9 autobusów przegubowych, 9 Citaro 12-metrowych oraz 2 modele Citaro K. Uroczyste przekazanie kluczy odbyło się w obecności Wiceprezydenta Miasta Gdańska, pana Piotra Grzelaka, Wicerezesa ZKM Gdańsk, pana Macieja Lisickiego. Ze strony EvoBus Polska udział wzięli: pan Antonio Cavotta – Prezes Zarządu EvoBus Polska oraz Dyrektor Działu Sprzedaży Autobusów Miejskich i Zamówień Publicznych, pan Adam Kempiński.
Całkowicie niskopodłogowe pojazdy posiadają najnowocześniejszą elektronikę B2E (moduł rekuperacyjny odzyskujący energię hamowania), pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz klimatyzację kabiny kierowcy. Ponadto autobusy wyposażone są w kamery wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdów. Dla kierowcy zapewnione są takie udogodnienia jak możliwość monitorowania stanu ciśnienia w oponach czy lodówka w kabinie.
Mercedes-Benz Citaro jest absolutnym liderem pod względem sprzedaży autobusów miejskich w Europie. Model Citaro został oddany do rąk klientów już w ponad 50.000 egzemplarzy.
Aspekt ekologiczny jest obok bezpieczeństwa, komfortu i ekonomiczności priorytetem w produktach marki Mercedes-Benz.
Antonio Cavotta, prezes zarządu EvoBus Polska: „Model Citaro to nasz produkt flagowy.  Doskonale sprawdzi się w takim mieście jak Gdańsk, które praganie zaoferować swoim mieszkańcom transport miejski z tzw „najwyższej półki”. To doskonała wizytówka miasta również dla licznych turystów z całego świata odwiedzających miasto przez cały rok. Serdecznie gratulujemy”.
Autobusy Mercedes-Benz są już użytkowane przez ZKM w Gdańsku od 22 lat. ZKM posiada w swojej flocie 243 autobusy, z tego aż prawie 45 % stanowią autobusy Mercedes-Benz.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site