Home / Aktualności / SKF specjalnie dla Iveco

SKF specjalnie dla Iveco

Firma SKF dostarcza na pierwszy montaż łożyska kół o niskim współczynniku tarcia do pojazdów ciężarowych i autobusów marki Iveco.
SKF opracował innowacyjną linię łożysk, opartą na technologii niskiego tarcia. Firma oferuje kompletne rozwiązania na tylną oś, zarówno na pierwszy montaż jak i aftermarket, do ciężarówek Iveco: Stralis, Eurocargo, Eurostar oraz EuroTech (nr kat. 5801975223, 42567631), a także do autobusów Irisbus Arway, Crossway, Evadys, Domino Magelys (nr kat. 2996882).
W kooperacji z Iveco inżynierowie z SKF przygotowali również kompletne łożysko w zestawie SKF VKBA 5460.
Nowe łożysko SKF wykorzystuje zoptymalizowany profil bieżni o niskim współczynniku tarcia elementów tocznych, smaru i uszczelnienia. W efekcie zastosowanie tej technologii wpływa na mniejsze zużycie paliwa, co pomaga konstruktorom pojazdów ciężarowych m.in.  w spełnieniu rygorystycznych norm emisji spalin.
Na opakowaniu każdej części z logo SKF znajduje się kod QR, którego zeskanowanie zestawia numer katalogowy części z konkretnym modelem pojazdu, a także otwiera dostęp do instrukcji montażu. Dodatkowym wsparciem dla mechaników są materiały szkoleniowe i poradniki „krok-po-kroku” dostępne na kanale SKF na platformie YouTube.

Check Also

Kompleksowe spotkanie branżowe podczas targów NOWA INFRASTRUKTURA!

Wstęp bezpłatny po rejestracji. Targi Budownictwa Infrastrukturalnego – NOWA INFRASTRUKTURA, które odbędą się od 10 …