Home / Aktualności / 5-tysięczna ciężarówka DAF wyprodukowana na Tajwanie

5-tysięczna ciężarówka DAF wyprodukowana na Tajwanie

Firma DAF Trucks może się poszczycić imponującym rozwojem na Tajwanie. Po niecałych dziesięciu latach od otwarcia zakładu w Dadu z linii montażowej zjechała pięciotysięczna ciężarówka marki DAF. Tajwański oddział DAF, posiadający prawie 30-procentowy udział w rynku samochodów ciężarowych powyżej 12 ton, jest niekwestionowanym liderem wśród pozaazjatyckich marek samochodów ciężarowych.
Co tydzień firma DAF Trucks wysyła komponenty do swoich popularnych serii LF, CF i XF105 z fabryk w Eindhoven i Leyland na Tajwan, gdzie jej partner, Formosa Plastics Group, montuje około czterech ciężarówek dziennie. Wszystkie pojazdy są wyposażone w wysoce niezawodne i ekonomiczne silniki PACCAR Euro 5. Dwa lata temu ultranowoczesna linia montażowa w Dadu została znacznie rozbudowana, aby sprostać rosnącemu popytowi na ciężarówki DAF na Tajwanie.
Jakość ciężarówek DAF montowanych na Tajwanie jest tak samo wysoka, jak jakość pojazdów zjeżdżających z linii produkcyjnych w Holandii i Wielkiej Brytanii”, powiedział Geert van Genugten, który jest odpowiedzialny w firmie DAF Trucks za sprzedaż na rynki Azji Południowo-Wschodniej. „Pięciotysięczna tajwańska ciężarówka DAF jest ciągnikiem FT CF 85.410, który będzie używany do przewozu surowców dla przemysłu papierniczego.”
Tajwańscy przewoźnicy wysoko cenią niezrównaną jakość połączoną z niskim zużyciem paliwa. „Wyjątkowa niezawodność i niskie koszty na kilometr, jakie zapewniają ciężarówki DAF, wyznaczają standard dla rynku” – tak Wilfred Wang, Prezes i Dyrektor Formosa Plastics Group, wyjaśnia sukces firmy DAF na Tajwanie. „Poza tym w krótkim czasie na wyspie rozwinęła się gęsta sieć dealerów DAF oferujących wysokiej jakości obsługę i zaopatrzenie w części.”
Richard Zink, Dyrektor DAF Trucks ds. marketingu i sprzedaży, był świadkiem świetnego przyjęcia firmy DAF przez tajwański rynek samochodów ciężarowych: „Jesteśmy naprawdę dumni z naszego partnerstwa z Formosa Plastics Group. Razem budujemy fantastyczne ciężarówki, które przewyższają oczekiwania klientów. Coraz więcej renomowanych tajwańskich firm transportowych wybiera DAF. Tak jak w innych miejscach na świecie, świadomie wybierają one nasze DNA: niezrównaną jakość, niskie całkowite koszty eksploatacji, największą dostępność taboru do wykonywania transportu i najlepszy na rynku komfort dla kierowcy.”

 

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site