Home / Aktualności / Aramidowe ściany boczne

Aramidowe ściany boczne

Parkowanie na krawężniku lub jazda po dziurawej nawierzchni mogą przyczynić się do poważnego uszkodzenia opon. Taki sam efekt mogą wywołać również odłamki kamieni. Jeśli opona uderzyła w twardy i ostry przedmiot, należy natychmiast skontrolować jej stan. Uszkodzenie ściany bocznej zwykle kończy się koniecznością kupna i montażu nowej opony.

Technologia aramidowej ściany bocznej opracowana przez Nokian Tyres zapewnia niespotykany dotąd poziom wytrzymałości i ochrony podczas jazdy w wymagających warunkach drogowych. Wytrzymałe syntetyczne włókno aramidowe wchodzi w skład mieszanki, z której produkowana jest opona, i wzmacnia jej ściany boczne. Dzięki włóknom aramidowym opona jest bardziej odporna na uderzenia i przecięcia, czyli uszkodzenia, które mogłyby z łatwością ją zniszczyć i tym samym zakłócić podróż.

Nokian Tyres rozszerza zastosowanie swojej technologii Aramidowej Ściany Bocznej w oponach do SUV-ów, zaprojektowanych z myślą o jeździe w zmiennych i wymagających warunkach pogodowych panujących zimą. Na początku 2017 roku ta unikalna technologia, która zapewnia oponom dodatkową ochronę i jeszcze większą trwałość, zostanie zastosowana w  szerszej gamie produktów.
Z czasem włókna aramidowe znajdą się także w oponach zimowych Nokian Hakkapeliitta LT oraz oponach letnich Nokian Rotiiva.

„Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii od kierowców SUV-ów, którzy podkreślali praktyczny wymiar tego rozwiązania. Włókna aramidowe, które zwiększają wytrzymałość opon, zapewniają naszym klientom jeszcze więcej kilometrów beztroskiej jazdy. Przypadkowe uszkodzenia opon mogą wiązać się z wysokimi kosztami, niemniej jednak technologia aramidowej ściany bocznej, która chroni oponę przed bocznymi uderzeniami, może skutecznie zapobiegać wielu usterkom” – mówi Petri Niemi, dyrektor ds. zarządzania produktem w Nokian Tyres.

„Nieustannie rozwijamy nasze produkty. Pracujemy także nad udoskonalaniem parametrów istniejących już produktów, tworząc tym samym wartość dodaną dla naszych klientów i dystrybutorów” – dodaje Niemi.

 

Konstrukcja aramidowej ściany bocznej jest wyjątkowo odporna na zużycie i przecięcia. Została zastosowana po raz pierwszy w oponie z kolcami Nokian Hakkapeliitta 8 SUV, która zwyciężała
w licznych testach opon. To nadzwyczaj wytrzymałe włókno, które stanowi element konstrukcji ściany bocznej, jest wykorzystywane również w przemyśle lotniczym i obronnym.

 

Na ścianie bocznej każdej opony z technologią aramidową widnieje logo Aramid. Poniżej znajduje się rozszerzona gama naszych produktów wykorzystujących tę technologię:

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site