Home / Aktualności / Nowy projekt Scania i Škoda
Kamiony CNG

Nowy projekt Scania i Škoda

Cztery pojazdy ciężarowe Scania zasilane gazem są wykorzystywane do transportu wewnętrznego w głównym zakładzie Škoda w Mladá Boleslav. Kolejny pojazd będzie eksploatowany w łańcuchu dostaw.

Pojazdy zostały włączone do pracy w głównym zakładzie Škody po dwumiesięcznych testach. Piąty samochód ciężarowy Scania odbywa regularne, 120-kilometrowe kursy do Strážy nad Nisou.

Przedstawiciele Škoda zapowiedzieli też wdrożenie do użytku wydłużonych, 25-metrowych zestawów, aby jeszcze skuteczniej ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Władze Czech zezwoliły wybranym przedsiębiorstwom na korzystanie z takich pojazdów na ścisłe określonych drogach.

Rozwijanie zrównoważonych rozwiązań transportowych stanowi istotny element społecznej odpowiedzialności naszego biznesu. Wykorzystywanie pojazdów ciężarowych zasilanych CNG przybliża nas do tego, aby działać jeszcze bardziej odpowiedzialnie jeśli chodzi o środowisko – komentuje Michael Oeljeklaus, członek zarządu odpowiedzialny za produkcję i logistykę w Škoda.

Wydłużone, 25-metrowe zestawy będą poruszały się po wybranych drogach zapewniając przewóz ładunków między zakładami Škody, a dostawcami komponentów. Będą mogły jednorazowo zabrać o 50 proc. więcej ładunku niż typowy zestaw naczepowy. Wykorzystanie zestawów pozwoli zatem zmniejszyć tygodniową liczbę kursów na 292-kilometrowej drodze między Mladá Boleslav,
a Rokycanami z 53 do 35. W skali roku oznacza to nawet do 250 000 km mniej. Jest to równoznaczne nie tylko z ograniczeniem emisji spalin, ale także ze zmniejszeniem kosztów transportu.

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site