Home / Aktualności / Rusza kolejna edycja konkursu Optifuel Challenge 2017

Rusza kolejna edycja konkursu Optifuel Challenge 2017

Przed nami już ósma edycja konkursu Optifuel Challenge organizowanego przez Renault Trucks w Polsce. W czasach wielkich oszczędności liczy się każde rozwiązanie pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa. Nowy Renault Trucks T 480 jest wyposażony w najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa, ale to od kierowcy zależy jak dobrze je wykorzysta. Dlatego Renault Trucks przygotowało ósmą  edycję konkursu Optifuel Challenge, w którym kierowcy zmierzą się z wynikiem naszych Master Driverów. Wyniki  podajemy korzystając z  narzędzi Infomax i/lub Optifleet. Zwycięzcą zostanie kierowca, który osiągnie najniższe spalanie, utrzymując najwyższą średnią prędkość, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym.

Konkurs Optifuel Challenge 2017 odbędzie się w 11 lokalizacjach. Seria eliminacji rozpocznie się  w marcu, a zakończy w czerwcu. We wrześniu planowany jest Wielki Finał, który wyłoni spośród 11 zwycięzców eliminacji lokalnych siódmego już Mistrza Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks w Polsce. Najlepszy kierowca z Polski będzie walczyć  w finale międzynarodowym o nagrodę główną i tytuł najlepszego kierowcy 2017 roku.

Optifuel to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o najskuteczniejszych technikach jazdy ekonomicznej i poprawić swoje umiejętności. To również okazja, aby zdobyć atrakcyjne nagrody, a te czekają na zwycięzców już podczas eliminacji lokalnych.

Zgłoszenia do udziału w konkursie zbierają reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowy program konkursu i mapka z lokalizacjami znajduje się na stronie renault-trucks.pl.

Konkurs jazdy ekonomicznej będzie prowadzony na zestawach obciążonych do dmc 38 ton. Po raz pierwszy do konkursu zostaną użyte pojazdy z silnikami 13 litrowymi. Ulepszone w 2016 siniki, m.in. z nowym układem zasilania paliwem common rail są gwarancją niskiego spalania. Szczególnie że pojazdy będą miały na pokładzie wszystkie  Opti technologie  (np. Optiroll, OpitBrake, Optidriver). Konsekwencją zastosowania silników 13 litrowych jest kabina High Sleeper Cab, kabina z płaską podłogą gwarantująca doskonałe warunki pracy  i wypoczynku

 

KALENDARZ ELIMINACJI OPTIFUEL CHALLENGE 2017:

Data  Lokalizacja  Serwis
30–31 III Szczecin Serwisy Józef Skrzypa
5–7 IV Pruszcz Gdański VGTC
19–21 IV Siedlce VGTC
26–28 IV Olchowa Eurocomplex
8–9 V  Kielce TANDEM TRUCKS
10–12 V Katowice TANDEM TRUCKS
17–19 V Kraków EuroComplex
24–26 V Skoczów  Retos
31.V–2 VI Pietrzykowice VGTC
7–9 VI Tarnowo Podgórne Nijhof-Wassink
21–23 VI Rzgów k/Łodzi Polsad

 

Więcej informacji:
Katarzyna Pawluś-Lech – Marketing i PR Manager

Renault Trucks Polska – tel.       +48 601 337 915, +48 22 533 02 58

mail: katarzyna.pawlus@renault-trucks.com

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site