Home / Aktualności / SITL 2017: RENAULT TRUCKS prezentuje ofertę pojazdów CNG

SITL 2017: RENAULT TRUCKS prezentuje ofertę pojazdów CNG

Firma Renault Trucks weźmie udział w targach z okazji Międzynarodowego Tygodnia Transportu i Logistyki (SITL; International Transport and Logistics Week), które odbędą się w centrum wystawowym Porte de Versailles w Paryżu w dniach 14–16 marca 2017 r. Swoje pojazdy napędzane silnikami na sprężony gaz ziemny (CNG) Renault Trucks prezentować będzie na stanowisku Francuskiego Stowarzyszenia Gazu Ziemnego dla Pojazdów (AFGNV; Association Française du Gaz Naturel pour Véhicules). Spaliny wytwarzane przez te pojazdy są niemal całkowicie wolne od cząstek stałych, dymu i zapachu.

19-tonowy model D Wide CNG wyposażony w poziomy układ wyprowadzania spalin – z nadwoziem w kolorach firmy transportowej STAF – będzie prezentowany na stanowisku Francuskiego Stowarzyszenia Gazu Ziemnego dla Pojazdów AFGNV (hala 1, przejście L, stanowisko 88). Pojazd ten napędzany jest 8,9-litrowym silnikiem Euro 6 Step C nowej generacji z poziomym układem wyprowadzania spalin. Podwozie w wersji 6×2 wyróżnia się tylną osią skrętną, co zapewnia wspaniałą zdolność manewrowania, przez co pojazd idealnie nadaje się do zastosowań dostawczych w obszarach miejskich.

Specjaliści w Renault Trucks wiedzą, że największa potrzeba na alternatywne napędy istnieje w terenach zabudowanych. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie do oferty pojazdów zasilanych gazem ziemnym został wprowadzony model wyposażony w poziomy układ wyprowadzania spalin. Użycie tego sprawdzonego i przetestowanego paliwa jest szczególnie korzystne ze względu na uzyskanie stosunkowo czystej energii, w której nie występuje emisja oparów metanu. Silnik prawie nie wydziela cząstek stałych, dymu ani zapachu bez zastosowania AdBlue®. Co więcej, w warunkach eksploatacji miejskiej pojazd gazowy zapewnia zasięg porównywalny z pojazdami napędzanymi silnikami wysokoprężnymi.

Model D Wide CNG firmy Renault Trucks może być zasilany zarówno gazem ziemnym, jak i biometanem (biogazem). Biometan jest paliwem odnawialnym pozyskiwanym z materii organicznej, którego spalaniu towarzyszy o 70% mniejsza emisja CO2 niż w przypadku silnika wysokoprężnego. Pojazdy zasilane gazem ziemnym lub biogazem oferują podwójną zaletę: idealnie nadają się do dystrybucji w obszarach miejskich i podmiejskich, jak również do zastosowań komunalnych, będąc dopuszczonymi do stref niskiej emisji.

Renault Trucks D Wide CNG może być wyposażony zarówno w poziomy, jak i pionowy układ wydechowy, zależnie od wymagań. Dostępny jest w dwóch wersjach podwozia: 19-tonowy pojazd ciężarowy 4×2 lub 26-tonowy pojazd ciężarowy 6×2. Pojazd wyposażony jest w 6-cylindrowy silnik NGT9 zgodny z normą Euro 6 o pojemności skokowej 8,9 litra i mocy 320 KM. Automatyczna skrzynia biegów jest idealnie przystosowana do momentu obrotowego silnika napędzanego gazem ziemnym. Obsługę serwisową oraz konserwacyjną na terenie całej Europy zapewnia sieć Renault Trucks.

 

Check Also

Grupa Wielton ponownie wspiera WOŚP i zachęca do licytacji

Innowacyjne naczepy i przyczepy marki Wielton, zanim znajdą się w sprzedaży, są poddawane szczegółowym testom …

Mega Darkmarket Site