Home / Aktualności / 90 000 pojazdów MAN z Niepołomic

90 000 pojazdów MAN z Niepołomic

W dniu 14 marca 2017 fabryka pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach świętowała kolejne wyjątkowe wydarzenie. Z linii produkcyjnej zjechała ciężarówka o numerze 90 000.

Jubileuszowy egzemplarz to ciągnik MAN TGS 18.420 4×2 BLS – TS, który został odebrany przez Prezesa firmy Sachs Trans Pana Marka Sachs.

Uroczystość ta miała wyjątkowy charakter, gdyż uczestniczyły w niej również żona oraz dzieci Prezesa Sachs Trans, którzy wspólnie kierują tym rodzinnym przedsiębiorstwem transportowym.

Wszyscy goście wzięli udział w zwiedzaniu niepołomickiego zakładu, odbierając z linii finiszu zamówiony przez siebie pojazd. Mieli również okazję uroczyście dokręcić śruby w kole swojego pojazdu.

Firma posiada już w swojej flocie ok. 50 pojazdów z logo lwa. Są to głownie pojazdy MAN TGX EfficientLine3 18.460 i 18.500, ale również ciągniki do transportu ciężkiego MAN TGX 26.500 6×2/4 BLS, znajdujące zastosowanie w transporcie dalekobieżnym w kraju i za granicą.

Odebrany z fabryki MAN w Niepołomicach ciągnik o numerze 90 000 jest jednym z partii 80 zamówionych w tym roku przez firmę pojazdów.

„Bardzo się cieszę, że ten jubileuszowy pojazd, wyjeżdżający z naszej fabryki w Niepołomicach trafia do firmy Sachs Trans. Jesteśmy dumni, że marka MAN pojawia się we flocie tak dużego i znanego przewoźnika. Nasze relacje biznesowe wzmacnia fakt, że kilka dni wcześniej podpisaliśmy umowę o współpracy serwisowej.” powiedział Piotr Stański, Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska.

W otwartej 10 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryce w Niepołomicach powstają pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS. Trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice.

Check Also

ZGK Bolesław odbiera śmieciarkę elektryczną Renault Trucks D Wide E-Tech

Dostarczona do ZGK Bolesław śmieciarka elektryczna Renault Trucks D Wide E-TECH to 3-osiowe podwozie o …

Mega Darkmarket Site