Home / Aktualności / A1 oraz S14 prace związane z utrzymaniem nawierzchni

A1 oraz S14 prace związane z utrzymaniem nawierzchni

W najbliższą środę 22 marca rozpoczną się prace związane z utrzymaniem nawierzchni na autostradzie A1, między węzłami Łódź Górna i Łódź Południe, na jezdni w kierunku Katowic. Łącznie obejmą one odcinek 2,15 kilometra (od km 320+000 do km 322+150), przy czym jednorazowo ekipy będą zajmowały fragmenty jezdni o długości kilkuset metrów. W miejscu prowadzonych prac zajęte będą: Pas awaryjny i pas wolny i będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h. Prace będą prowadzone w godzinach od 8.00 do 16.00.
Podobne prace będą kontynuowane 23 marca, w czwartek, między węzłami Łódź Południe i Tuszyn, także na jezdni prowadzącej w kierunku Katowic. W tym przypadku będzie nimi objęty odcinek o łącznej długości 5 kilometrów (od km 325+000 do km 330+000) i będą obowiązywały analogiczne, jak poprzednio ograniczenia. W razie niesprzyjających warunków pogodowych termin prac może ulec zmianie.
Tego samego dnia (23.03) na węźle Dobroń (skrzyżowanie S14 z DW 482) w ramach prac gwarancyjnych będzie naprawiane oświetlenie. W związku z tym na wiadukcie w kierunku Wrocławia na odcinku ok. 200 metrów będą wyłączone z ruchu: pas awaryjny i wolny. Jazda będzie się więc odbywała tylko lewym pasem, a w miejscu prowadzonych prac, będzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h. Przewidywany czas trwania naprawy od godziny 8.00 do 16.00.
Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących ograniczeń.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site