Home / Aktualności / Dzieci z Domów Dziecka zagrają o tytuł Mistrza Polski!

Dzieci z Domów Dziecka zagrają o tytuł Mistrza Polski!

Warszawa, 19 kwietnia 2017 – W ostatnią sobotę kwietnia, na bemowskim stadionie w Warszawie, zostaną rozegrane VIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Aż 400 podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych zawalczy o tytuł Mistrza Polski i prawo do reprezentowania naszego kraju w Mistrzostwach Świata, a także o atrakcyjne nagrody. Głównym sponsorem wydarzenia jest Continental Opony Polska, producent opon i wiodący dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej.

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka to niezwykle emocjonujące wydarzenie, w którym do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny 2017 roku, już 29 kwietnia na boisku OSIR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 11 w Warszawie, stanie 400 piłkarzy z 40 domów dziecka z całej Polski. W turnieju biorą udział zawodnicy do 18 roku życia zarówno chłopcy, jak i dziewczyny, których z roku na rok jest coraz więcej – w  tegorocznym turnieju weźmie udział m.in. dziewczęca drużyna z placówki opiekuńczo-wychowawczej Olek w Lidzbarku.

Zwycięski zespół będzie reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka, które odbędą się w dniach 15-16 lipca 2017 roku w Warszawie. Ponadto wszyscy młodzi piłkarzy biorący udział w tegorocznym Turnieju otrzymają nagrodę specjalną ufundowaną przez Continental – pojadą na Mistrzostwa Europy UEFA Under-21, aby kibicować najlepszym zawodnikom poniżej 21 roku życia.

Jesteśmy dumni, że jako sponsor główny już od sześciu lat wspieramy Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka. Cieszymy się, że w tym roku wszyscy uczestnicy są zwycięzcami i wszyscy zobaczą mecze na światowym poziomie podczas Mistrzostw Europy UEFA dla młodych piłkarzy. Ta wyjątkowa inicjatywa i nasza pasja do motoryzacji pozwalają wspierać piłkarską pasję dzieci! – powiedziała Ewa Ostapczuk-Wasilewska, Event, Media & Communication Manager Continental Opony Polska.

Mistrzostwa Dzieci z Domów Dziecka są organizowane przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. To jedyna w swoim rodzaju inicjatywa pozwalająca spełniać marzenia dzieci, które ze względu na trudną sytuację materialną mają utrudniony start w dorosłe życie.

 

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site