Home / Aktualności / Setki chętnych na bezpłatne szkolenia

Setki chętnych na bezpłatne szkolenia

Zaledwie w trzy tygodnie po rozpoczęciu akcji CSR „Profesjonalni kierowcy” na bezpłatne szkolenia zgłosiło się aż 350 osób, a limit miejsc na pierwsze szkolenia w Długołęce i w Poraju wyczerpał się błyskawicznie. Trwa rekrutacja na kolejne 12 lokalizacji w całej Polsce.

„Profesjonalni kierowcy” to akcja społeczna organizowana przez pięć firm związanych z branżą transportową – Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Michelin. Jej celem jest bezpłatne szkolenie kierowców, którzy mają już prawo jazdy kategorii C+E, ale potrzebują praktyki i chcą podnieść swoje kwalifikacje. Osoby, które ukończą szkolenie i otrzymają certyfikat „Profesjonalnego kierowcy” trafiają do bazy, do której mają dostęp potencjalni pracodawcy – firmy transportowe i logistyczne.

Dobra frekwencja na start

Od początku kwietnia w ramach drugiej edycji akcji odbyły się dwa pierwsze szkolenia – w podwrocławskiej Długołęce i w Poraju pod Częstochową. Wzięło w nich udział aż 65 młodych kierowców. Wielu z nich przyjechało nawet z drugiego końca Polski.

W Długołęce po czterech dniach intensywnych zajęć certyfikat „Profesjonalnego kierowcy” odebrało 30 uczestników. – Najbardziej zaimponowało mi fachowe podejście instruktorów, którzy w krótkim czasie, w bardzo przystępny sposób potrafili przekazać swoją ogromną wiedzę. Cieszy mnie także to, że oprócz zajęć typowo technicznych, było dużo informacji na temat czasu pracy kierowców. To było doskonałe połączenie teorii z praktyką – mówi Wojciech Chwastowicz, uczestnik szkolenia w Długołęce.

Tydzień później zespół „Profesjonalnych kierowców” szkolił kierowców w Poraju. Tutaj certyfikat otrzymało kolejnych 35 uczestników. – Podczas szkolenia nabyłem wiele praktycznych umiejętności związanych z obsługą i prowadzeniem pojazdu. Dziś wiem jak skutecznie hamować silnikiem, wiem jak ważne jest przygotowanie auta do jazdy i odpowiednie zabezpieczenie ładunku. To było znakomite wprowadzenie do zawodu kierowcy – mówi Patryk Prążyński, który 13 kwietnia w Poraju odebrał certyfikat „Profesjonalnego kierowcy”.

Chętnych przybywa

Najbliższe szkolenia odbędą się w dniach 24-27 kwietnia w Nowym Sączu, gdzie podobnie jak w przypadku poprzednich lokalizacji, lista uczestników zapełniła się na kilkanaście dni przed rozpoczęciem zajęć.

– W sumie do 20 kwietnia br. formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.profesjonalnikierowcy.pl wypełniło już 350 osób. Dzięki temu, w kilku lokalizacjach limity miejsc mogą się wyczerpać nawet na kilka, kilkanaście tygodni przed terminem szkoleń. Tak jest m.in. w przypadku Rzeszowa, Kutna, Siedlec czy Zielonej Góry – mówi Michał Proc, Dyrektor ds. Rozwiązań Biznesowych w Volvo Group Trucks Poland.

Zapisy na kolejne szkolenia trwają

W tym roku w ramach akcji zostanie zorganizowanych 15 sesji szkoleniowych w różnych regionach Polski. Ich uczestnicy po zakończeniu kursu otrzymają specjalny certyfikat. Dane kierowców, którzy uzyskają ten dokument trafią następnie do specjalnej bazy, do której będą miały dostęp największe firmy transportowe i logistyczne w kraju. To zwiększy ich szanse na znalezienie stabilnej i atrakcyjnej finansowo pracy w firmach o międzynarodowym zasięgu.

Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych szkoleniach muszą wypełnić formularz umieszczony na stronie internetowej poświęconej akcji www.profesjonalnikierowcy.pl. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie w dniu szkolenia ważnego prawa jazdy kategorii C+E i brak zatrudnienia na stanowisku kierowcy zawodowego w firmie z branży transportowej. Podczas zajęć uczestnicy dowiadują się, m.in. jak bezpiecznie prowadzić samochód ciężarowy, jak przygotować go do drogi, zabezpieczyć ładunek, manewrować 40-tonowym zestawem, poznają przepisy dotyczące czasu pracy kierowców i mają zajęcia z pierwszej pomocy.

Next Prev
 
 
Next Prev

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site