Home / Aktualności / Osiemsettysięczna ciężarówka Renault Trucks

Osiemsettysięczna ciężarówka Renault Trucks

6 kwietnia 2017 r. podczas ceremonii w zakładzie produkcyjnym Renault Trucks w Bourg-en-Bresse, Thierry Pigeon, Dyrektor Zarządzający Grupą Pigeon, otrzymał kluczyki do ciężarówki C430 8×4 od Prezesa Renault Trucks, Bruno Blina. Ten wyjątkowy pojazd to osiemsettysięczna ciężarówka wyprodukowana przez Renault Truck na linii produkcyjnej w Bourg-en-Bresse, która działa od 1964 roku. Ten osiemsettysięczny pojazd C430 8×4 z betoniarką dołączył do floty Pigeon złożonej z 500 ciężarówek. „Grupa Pigeon posiada już kilkaset pojazdów Renault Trucks. Wiem, że możemy polegać na ich jakości, niezawodności i solidności rok po roku” powiedział Thierry Pigeon, Prezes Grupy Pigeon. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wydajności paliwowej i technicznych innowacji nowej oferty Renault Trucks, jak również komfortu i łatwości prowadzenia pojazdów. Te ciężarówki to najlepsze środowisko pracy dla naszych kierowców„.

Podczas ceremonii Bruno Blin stwierdził: „Bourg to wyjątkowe miejsce. Od 1964 roku zakład wytwarzał pojazdy, które spełniały najbardziej wygórowane wymagania profesjonalistów takich jak Grupa Pigeon. Nasza zdolność do dostarczania dokładnie tego, co oczekuje rynek wynika z bliskich relacji z naszymi klientami”. Podczas ceremonii Bruno Blin podziękował Kertrucks, dealerowi Renault Trucks w Bretanii, który współpracuje z Grupą Pigeon.

Zakład produkcyjny Renault Trucks w Bourg-en-Bresse powstał w 1964 roku. 1.400 pracowników zakładu produkuje dziennie 120 ciężarówek dalekobieżnych, budowlanych i budowlanych ciężkich (typu T, C i K). Renault Trucks ma jeszcze trzy zakłady produkcyjne we Francji: w Lionie, Limonges i Blainville-sur-Orne.

O Grupie Pigeon

Groupe Pigeon to niezależna rodzinna grupa zajmująca się planowaniem przestrzennym. Została założona w 1929 roku. Thierry Pigeon, wnuk założyciela, przejął stery w 2009 roku. Grupa Pigeon ma 13 oddziałów w regionie Grand-Ouest we Francji. Obejmuje 55 spółek z ponad 120 agencjami i zakładami produkcyjnymi. Grupa zatrudnia 2.050 pracowników w sześciu sektorach: kamieniołomy, roboty publiczne, cement, prefabrykaty, wapno i handel materiałami budowlanymi.

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site