Home / Aktualności / Nowy Mercedes-Benz Tourismo RHD

Nowy Mercedes-Benz Tourismo RHD

Premiera odbyła się w 19 lipca w Brukseli. Nowy Tourismo jest całkowicie nową konstrukcją, która została zaprojektowana oparciu o komponenty produkowane w ramach koncernu Daimler. Powstał na wskroś nowoczesny model należący do segmentu business, w którym liczą się przede wszystkim niskie koszty eksploatacji i bezpieczeństwo.

A oto jak prezentuje swój nowy autobus producent:

  • Gwiazda w segmencie business
  • Minimalne koszty, maksymalne osiągi
  • Bezpieczeństwo, Żaden z autobusów turystycznych tej kategorii nie jest bezpieczniejszy
  • Komfort: Jasne wnętrze, nowe siedzenia, indywidualne opcje wyposażenia
  • Funkcjonalność: Cztery modele z kierownicą po lewej stronie, cztery modele z kierownicą po prawej stronie, dwa kokpity, jeden autokar „szyty” na miarę

Jego azymuty brzmiały: maksimum ekonomiki, bezpieczeństwa, funkcjonalności i komfortu. Efektem tych starań jest nowy Tourismo RHD – autobus turystyczny, którego parametry przekonają do siebie zarówno ­przewoźników jak i pasażerów oraz kierowców. Wzbogacony o znacznie poszerzoną ofertę wariantów wyposażenia i silników nowy Tourismo RHD pokrywa niezwykle szerokie spektrum możliwych rodzajów zastosowania. Jego obszar zadań sięga od linii dalekobieżnych aż po dalekie trasy turystyczne, obejmując również przewozy wahadłowe, wycieczkowe a także okazyjne przejazdy na liniach międzymiastowych­. Tym samym nowy Tourismo RHD jawi się, jako nowa gwiazda w segmencie Business, którego to mianem Mercedes-Benz określa szczególnie szeroki zakres zastosowań pojazdów branży autobusowej. Nowy Tourismo RHD zastępuje po jedenastu latach swojego poprzednika, będącego najpopularniejszym wysokopokładowym autobusem turystycznym w Europie. Start ­produkcji seryjnej Tourismo RHD planowany jest na lipiec tego roku. Do końca roku 2017 rozpocznie się produkcja wszystkich modeli.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site