Home / Aktualności / Nowy Mercedes-Benz Tourismo RHD

Nowy Mercedes-Benz Tourismo RHD

Premiera odbyła się w 19 lipca w Brukseli. Nowy Tourismo jest całkowicie nową konstrukcją, która została zaprojektowana oparciu o komponenty produkowane w ramach koncernu Daimler. Powstał na wskroś nowoczesny model należący do segmentu business, w którym liczą się przede wszystkim niskie koszty eksploatacji i bezpieczeństwo.

A oto jak prezentuje swój nowy autobus producent:

  • Gwiazda w segmencie business
  • Minimalne koszty, maksymalne osiągi
  • Bezpieczeństwo, Żaden z autobusów turystycznych tej kategorii nie jest bezpieczniejszy
  • Komfort: Jasne wnętrze, nowe siedzenia, indywidualne opcje wyposażenia
  • Funkcjonalność: Cztery modele z kierownicą po lewej stronie, cztery modele z kierownicą po prawej stronie, dwa kokpity, jeden autokar „szyty” na miarę

Jego azymuty brzmiały: maksimum ekonomiki, bezpieczeństwa, funkcjonalności i komfortu. Efektem tych starań jest nowy Tourismo RHD – autobus turystyczny, którego parametry przekonają do siebie zarówno ­przewoźników jak i pasażerów oraz kierowców. Wzbogacony o znacznie poszerzoną ofertę wariantów wyposażenia i silników nowy Tourismo RHD pokrywa niezwykle szerokie spektrum możliwych rodzajów zastosowania. Jego obszar zadań sięga od linii dalekobieżnych aż po dalekie trasy turystyczne, obejmując również przewozy wahadłowe, wycieczkowe a także okazyjne przejazdy na liniach międzymiastowych­. Tym samym nowy Tourismo RHD jawi się, jako nowa gwiazda w segmencie Business, którego to mianem Mercedes-Benz określa szczególnie szeroki zakres zastosowań pojazdów branży autobusowej. Nowy Tourismo RHD zastępuje po jedenastu latach swojego poprzednika, będącego najpopularniejszym wysokopokładowym autobusem turystycznym w Europie. Start ­produkcji seryjnej Tourismo RHD planowany jest na lipiec tego roku. Do końca roku 2017 rozpocznie się produkcja wszystkich modeli.

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site