Home / Aktualności / Bytomskie kopalnie czekają na superpojazdy

Bytomskie kopalnie czekają na superpojazdy

 

W najbliższy wtorek, 27 czerwca w Bytomiu firmy Volvo Trucks i Meiller wydadzą największe w Polsce wywrotki przeznaczone do pracy w kopalniach.

Odbiorcą dwóch nowoczesnych maszyn będzie firma Max Trans z Bytomia, a ich środowiskiem pracy już wkrótce staną się kopalnie odkrywkowe. Pojazdy będą unikatowe z kilku powodów. Po pierwsze zastosowano w nich wyjątkowo wytrzymałą, specjalnie wzmocnioną ramę Volvo, której techniczna dopuszczalna masa całkowita wynosi aż 51 ton.

Ta najwyższe fabrycznie dostępne podwozie charakteryzujące się  największymi prześwitami dostępnym na rynku. Wywrotki posiadają także zautomatyzowaną skrzynię biegów I-Shift z dodatkowymi biegami pełzającymi Crawler Gears i oprogramowaniem typu Construction, dzięki którym pojazd efektywnie przenosi napęd na koła i może ruszyć pod największe wzniesienia nawet przy pełnym załadunku – tłumaczy Marcin Jankowski, rigid sales&homologation manager Volvo Trucks Poland.

W pojazdach zastosowano ponadto automatycznie załączaną oś przednią i ogumienie  terenowe o zwiększonej nośności i wytrzymałości. Całość dopełnia pierwsza w Polsce zabudowa tylnozsypowa Meiller typu P450 z hydraulicznie unoszoną tylną klapą, przeznaczoną do pracy w ciężkich warunkach. Skrzynia ładunkowa jest w całości wykonana z blachy Hardox450, podłoga ma grubość 10mm, a burty 8mm. – Elementy zawieszenia i jego konstrukcja zostały dodatkowo wzmocnione, przez co te jednostki są najtrwalszymi i mogącymi przyjąć największą masę ładunku pojazdami na rynku – dodaje Mariusz Głusiński reprezentant handlowy Volvo Trucks Poland

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site