Home / Aktualności / A1, DK14, 70, 92 i 97

A1, DK14, 70, 92 i 97

Ruszają kolejne prace na drogach krajowych województwa łódzkiego. Do najbliższego czwartku na autostradzie A1 między węzłem Łódź Wschód i Łódź Południe (odcinek 10 km) koszona jest trawa. Ekipy kosiarzy napotkamy zarówno na jezdni w kierunku Gdańska, jak i Katowic. Będą one pracowały zarówno w pasie rozdziału, jak na poboczach, oraz na łącznicach węzłów Łódź Wschód i Łódź Górna. W miejscu prowadzonych prac należy się spodziewać zwężeń i ograniczeń prędkości.

W najbliższą środę i czwartek (28 i 29 czerwca) w godzinach od 7.00 do 22.00 zamknięta będzie łącznica nr 2 na węźle Skierniewice (skrzyżowanie autostrady A2 z DK 70). Oznacza to, że jadąc drogą krajową nr 70 na węźle nie zjedziemy na autostradę w kierunku Łodzi. Możliwy będzie jedynie zjazd w stronę Warszawy. W tym czasie w ramach robót gwarancyjnych na zamkniętej łącznicy będzie wymieniana nawierzchnia. Nie wyklucza się, że prace uda się wykonać w ciągu jednego dnia ale ze względu na fakt, że wymagają one bezdeszczowej pogody, mogę też trwać dłużej lub termin ich wykonania może zostać zmieniony. Zalecane objazdy do Łodzi:

– Ze Skierniewic – DK 70 i DK 92 (do Łowicza), dalej DK 14 (do Łodzi).

– Z Łowicza – DK 97 i DK 14.

Rozpoczął się też kolejny etap przebudowy skrzyżowania DK 74 z drogą gminną w Jodłowcu. Dotychczas prowadzone prace były poza jezdnią, jednak od dziś zajęty jest pas ruchu w kierunku Bełchatowa. Na miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h i zakaz wyprzedzania, a ruch wahadłowy sterowany jest ręcznie między godziną: 7.00 i 17.00. W pozostałych godzinach ruchem kieruje sygnalizacja świetlna. Opisywana organizacja ruchu będzie obowiązywała około tygodnia, o kolejnych zmianach będziemy informowali na bieżąco.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site