Home / Aktualności / A1, DK14, 70, 92 i 97

A1, DK14, 70, 92 i 97

Ruszają kolejne prace na drogach krajowych województwa łódzkiego. Do najbliższego czwartku na autostradzie A1 między węzłem Łódź Wschód i Łódź Południe (odcinek 10 km) koszona jest trawa. Ekipy kosiarzy napotkamy zarówno na jezdni w kierunku Gdańska, jak i Katowic. Będą one pracowały zarówno w pasie rozdziału, jak na poboczach, oraz na łącznicach węzłów Łódź Wschód i Łódź Górna. W miejscu prowadzonych prac należy się spodziewać zwężeń i ograniczeń prędkości.

W najbliższą środę i czwartek (28 i 29 czerwca) w godzinach od 7.00 do 22.00 zamknięta będzie łącznica nr 2 na węźle Skierniewice (skrzyżowanie autostrady A2 z DK 70). Oznacza to, że jadąc drogą krajową nr 70 na węźle nie zjedziemy na autostradę w kierunku Łodzi. Możliwy będzie jedynie zjazd w stronę Warszawy. W tym czasie w ramach robót gwarancyjnych na zamkniętej łącznicy będzie wymieniana nawierzchnia. Nie wyklucza się, że prace uda się wykonać w ciągu jednego dnia ale ze względu na fakt, że wymagają one bezdeszczowej pogody, mogę też trwać dłużej lub termin ich wykonania może zostać zmieniony. Zalecane objazdy do Łodzi:

– Ze Skierniewic – DK 70 i DK 92 (do Łowicza), dalej DK 14 (do Łodzi).

– Z Łowicza – DK 97 i DK 14.

Rozpoczął się też kolejny etap przebudowy skrzyżowania DK 74 z drogą gminną w Jodłowcu. Dotychczas prowadzone prace były poza jezdnią, jednak od dziś zajęty jest pas ruchu w kierunku Bełchatowa. Na miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h i zakaz wyprzedzania, a ruch wahadłowy sterowany jest ręcznie między godziną: 7.00 i 17.00. W pozostałych godzinach ruchem kieruje sygnalizacja świetlna. Opisywana organizacja ruchu będzie obowiązywała około tygodnia, o kolejnych zmianach będziemy informowali na bieżąco.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site