Home / Aktualności / MICHELIN X MULTI – nowa generacja opon na drogi regionalne

MICHELIN X MULTI – nowa generacja opon na drogi regionalne

Michelin wprowadza na rynek nową generację swojej najpopularniejszej gamy opon ciężarowych MICHELIN X MULTI. Przeznaczone są one dla firm transportowych operujących na krótkich i średnich dystansach na drogach regionalnych. Opony zapewniają 15-20 proc. więcej przebiegu w porównaniu z obecną gamą bez ponoszenia dodatkowych kosztów ze strony użytkownika.

Nowe opony zostały zaprojektowane, aby zapewniać najniższy koszt użytkowania na kilometr oraz doskonałą przyczepność w każdych warunkach pogodowych od pierwszego do ostatniego milimetra bieżnika. Cała gama MICHELIN X MULTI opracowano z przeznaczeniem na wszystkie typy dróg w transporcie regionalnym i ogólnokrajowym. Początkowo będą dostępne cztery najpopularniejsze konfiguracje: rozmiar 315/70 R 22.5 na wszystkie pozycje i osie napędowe oraz 385/55 R 22.5 na osie prowadzące i wleczone. We wrześniu gama MICHELIN X MULTI zostanie poszerzona o rozmiary 295/60 R 22.5 i 315/60 R 22.5 MICHELIN X MULTI D, a na początku przyszłego roku pojawi się opcja 315/70 R 22.5 MICHELIN X MULTI D Remix.

W nowej gamie opon wykorzystano innowacyjne  technologie zapewniające większą wydajność:

POWERCOIL – technologia oparta na zastosowaniu nowej generacji stalowego kordu o mniejszej masie, ale większej wytrzymałości, co pozwala produkować lżejsze opony przy zachowaniu ich nośności i wytrzymałości.

INFINICOIL – stalowy kord o długości ok. 400 metrów nawinięty wzdłuż obwodu toczenia opony; oprócz wzmocnienia konstrukcji opony zwiększa jej stabilność i trwałość przez cały okres eksploatacji.

REGENION – technologia autoregeneracji rzeźby bieżnika, w którym wraz ze zużyciem otwierają się nowe rowki zapewniające przyczepność, trakcję i bezpieczeństwo przez cały okres eksploatacji opony.

CARBION – bardziej jednorodna mieszanka gumy bieżnika powstająca w innowacyjnym procesie łączenia składników w fazie płynnej; zwiększa przebieg i obniża opór toczenia opon dla większej oszczędności paliwa.

Podobnie jak w innych oponach ciężarowych z oferty Michelin, struktura gamy MICHELIN X MULTI bazuje na karkasach wysokiej jakości. Oznacza to, że ​​bieżniki mogą być pogłębiane, a opony bieżnikowane w technologii MICHELIN REMIX. Dzięki wykorzystaniu pełnego potencjału gumy i karkasu firmy transportowe zyskują dalsze oszczędności i dbają o ochronę środowiska.

Testy wykazały, że opony nowej generacji zapewniają 15-20 proc. więcej przebiegu od obecnej gamy MICHELIN X MultiWay 3D bez ponoszenia dodatkowych kosztów ze strony użytkownika.

Next Prev
 
 
Next Prev

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site