Home / Aktualności / Roboty: DK 45, DK 71, DK 72

Roboty: DK 45, DK 71, DK 72

Rozpoczęły się prace na drogach krajowych w sąsiedztwie Wielunia i Aleksandrowa Łódzkiego.

Na drodze krajowej nr 45 w Kadłubie, na odcinku blisko dwóch kilometrów naprawiane są pobocza, co skutkuje zajęciem części jezdni. W miejscu prowadzonych prac obowiązuje ograniczenie do 50 km/h i wprowadzony jest ruch wahadłowy kierowany ręcznie. Utrudnienia powinny zniknąć do godziny 17.00. Z kolei na drodze krajowej 74j między Radominą i Białą, na odcinku około 600 metrów kontynuowane jest testowanie materiałów używanych do oznakowania poziomego (farb, emulsji, żywic itp.). W miejscu, gdzie nanoszone jest na jezdnię oznakowanie doświadczalne, obowiązuje ograniczenie do 50 km/h i wprowadzony jest ruch wahadłowy, kierowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia potrwają do godzin popołudniowych, a kierowcy zobaczą na jezdni nietypowa oznakowanie.

Ruszyły się też prace związane z naprawą nawierzchni i poboczy na DK 71 i DK 72.

Na DK 71 między Aleksandrowem Łódzkim i Pabianicami, na odcinku o długości blisko 21 kilometrów, rozpoczął się remont cząstkowy nawierzchni, czyli usuwane są zniszczone jej fragmenty i w ich miejsce układana zostaje nowa nawierzchnia.  Potrwa on do jutra (4 sierpnia) włącznie (do godziny 19.00). W miejscu prowadzonych prac obowiązuje ograniczenie do 60 km/h ( poza terenem zabudowanym), w terenie zabudowanym, nie wprowadza się dodatkowych limitów prędkości.  W związku ze zwężeniem jezdni (zależnie od potrzeb) należy także spodziewać się ruchu wahadłowego kierowanego ręcznie.

Takie same prace rozpoczęły się też na DK 72 między Aleksandrowem Łódzkim i Zakrzewem, czyli na odcinku ok. 32,5 km. Prace będą prowadzone do jutra (4 sierpnia) w godzinach od 7.00 do 19.00.  Podobnie, jak w poprzednim przypadku, w miejscu gdzie pracują ekipy remontowe, obowiązuję ograniczenie do 60 km/h (poza terenem zabudowanym) i należy się spodziewać ruchu wahadłowego kierowanego ręcznie. Z kolei na odcinku o długości 3,7 km – między Aleksandrowem Łódzkim i Łobódziem naprawiane są pobocza i należy spodziewać się identycznych ograniczeń w ruchu, z tym tylko, że w tym przypadku prace potrwają do połowy miesiąca i podobnie, jak poprzednio będą kontynuowane w godzinach od 7.00 do 19.00.

 

Poza wskazanymi godzinami, ruch odbywa się normalnie. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site