Home / Aktualności / Dura-Bright®/Dura-Flange®

Dura-Bright®/Dura-Flange®

Nowatorskie połączenie dwóch wariantów wykończenia zapewnia większą odporność kołnierzy nowej felgi na zużycie i dwukrotnie przedłuża jej trwałość eksploatacyjną. Felga nie wymaga również intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wyniki testów nowego produktu przeprowadzonych we flotach transportowych wykazały, że kołnierze testowanych felg nie nosiły śladów zużycia nawet po 240 tys. kilometrów. Dodatkowo, nowe felgi zachowują swój wysoki połysk nawet po setkach myć, dzięki czemu obniżają koszty konserwacji pojazdów, a przy tym zapewniają długotrwały estetyczny wygląd flot.

W nowej feldze połączyliśmy dwa sprawdzone i przetestowane przez użytkowników warianty wykończenia felg Alcoa: Dura-Bright® i Dura-Flange®. W ten sposób otrzymaliśmy felgę, która nie tylko zachowuje wspaniały połysk, ale również tak jak wszystkie felgi Alcoa,  obniża masę pojazdu, zwiększając jego ładowność, a przy tym obniża zużycie paliwa i wydatki na konserwację. To kolejny sukces Arconic poprzez zyski naszych klientów – powiedział István Katus, wiceprezes i dyrektor generalny Arconic Wheel Products Europe, Middle-East and Africa.

Felgi Alcoa w wykończeniu Dura-Bright®/Dura-Flange® są idealnym rozwiązaniem dla m.in.  flot autobusów miejskich, gdzie częste zmiany obciążenia przyczyniają się do zużycia kołnierzy felg. Trwałość nowych felg w tym aspekcie będzie przekładać się na jeszcze większe oszczędności związane z brakiem konieczności ich częstego serwisowania. Nowe felgi Alcoa Dura-Bright®/Dura-Flange® są już dostępne u dystrybutorów produktów Arconic.

Felgi Alcoa wykuwa się z jednego bloku aluminium, dzięki czemu są nawet o 47% lżejsze i pięciokrotnie wytrzymalsze od felg stalowych, zapewniając przy tym większą nośność i obniżenie zużycia paliwa pojazdów.

Dura-Bright® nie jest powłoką, lecz specjalną, opatentowaną przez Alcoa techniką obróbki powierzchniowej aluminium, dzięki której zewnętrzne wykończenie felgi staje się jej integralną częścią. Powierzchnia felgi nie jest podatna na odpryskiwanie, pękanie, łuszczenie, korozję i matowienie, jak zwykłe powłoki. Regularne mycie felg zwykłymi środkami do mycia samochodów ciężarowych czy nawet samą wodą z mydłem pozwala utrzymać połysk felg nawet po setkach myć i tysiącach przejechanych kilometrów, dzięki czemu felgi są tańsze w utrzymaniu.

Dura-Flange® jest specjalną obróbką powierzchni felg, dzięki której na feldze tworzy się warstwa ochronna zapobiegająca zużyciu kołnierzy. Felgi Dura-Flange® są odpowiednie do transportu ciężkich ładunków podatnych na przemieszczanie się i powodujących ugięcie boków opon i ich ocieranie się o kołnierze felg. Felgi z wykończeniem Dura-Flange® są niemal dwukrotnie trwalsze od zwykłych felg aluminiowych używanych w tych samych warunkach.

 

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site