Home / Aktualności / Mobil Delvac™ Strong Traker – Siłowanie na targach Inter Cars w Warszawie

Mobil Delvac™ Strong Traker – Siłowanie na targach Inter Cars w Warszawie

Mobil Delvac Strong Traker – najbardziej prestiżowy turniej w siłowaniu się kierowców na rękę będzie atrakcją 16. Targów Inter Cars w Warszawie. Zawody w kategorii Open odbędą się w sobotę (23 września) na stoisku Mobil. Na scenie zobaczymy zawodników z krajowej czołówki oraz amatorów tej ciekawej dyscypliny. Poza armwrestlingiem w strefie Mobil odbędą się pokazy tańca nowoczesnego z elementami cage fitness oraz konkursy. Targi Inter Cars to również okazja do rozmów ze specjalistami ExxonMobil na temat doboru olejów i smarowania pojazdów.

Eliminacje do turnieju Mobil Delvac rozpoczną się w sobotę o godzinie 9:00 w strefie Mobil, naprzeciwko hali B (plan targów znajdziesz TUTAJ). W zawodach może uczestniczyć każda osoba pełnoletnia, a o awansie do finału decyduje wynik dwóch konkurencji siłowych:

  • Armlifting – podnoszenie jednorącz ciężaru o wadze 50kg. Punkt za każdą sekundę z podniesionym ciężarem. W tej konkurencji najważniejsza jest siła chwytu zawodnika.
  • Waga Płaczu – klasyk wśród konkurencji dla zawodników siłowania się na rękę – utrzymanie ciężaru o wadze 14 kg na wyprostowanych rękach, odchylonych od ciała o około 90 stopni. Punkt za każdą sekundę z podniesionym ciężarem przy zachowaniu odpowiedniego kąta odchylenia rąk.

Zawody poprowadzą licencjonowani sędziowie, a finał zostanie rozegrany o 14:30 w systemie pucharowym, zgodnie z zasadami Federacji Armwresting Polska. „Podczas rywalizacji w kategorii Open zobaczymy zarówno najlepszych zawodników w Polsce oraz amatorów tej dyscypliny. Nasz poprzedni turniej na targach Poznań Motor Show 2017 pokazał, że wyniki takiego starcia nie są z góry przesądzone, a wśród publiczności może znaleźć się debiutant, który zostanie czarnym koniem zawodów” – mówi Tomasz Proc, sędzia. Tytuł Strong Trakera trafi do najlepszego zawodnika z uprawnieniami do prowadzenia ciężarówek. Laureatem poprzedniej edycji turnieju na targach Inter Cars został Alex Kurdecha – zwycięzca Pucharu Najsilniejszego Polaka 2015, 2016 planuje start również w najbliższym turnieju Mobil Delvac w Warszawie.

 

Pokazy taneczne, cage fitness i konkursy

Poza turniejem na stoisku Mobil odbędą się pokazy grupy VOLT z Egurrola Dance Studio, którą tworzą najlepsi tancerze w Polsce. Ich aranżacja będzie połączeniem tańca nowoczesnego z elementami treningów cage fitness, co daje piorunujący efekt „tanecznej walki” w klatce. Godziny pokazów: sobota (11:00, 12:00, 13:00, 14:00), niedziela (10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00). Mobil przygotował również konkursy. Nagrodę otrzyma każdy, kto spróbuje swoich sił w trzech zabawach: Rzutach Karnych, Refleksomierzu i Air Hockeyu. Na stoisku będzie również okazja do rozmów ze specjalistami ExxonMobil na temat doboru środków smarnych oraz olejów Mobil Delvac do pojazdów dostawczych, które są tegoroczną nowością w ofercie. 16. Targi Części Zamiennych i Wyposażenia Warsztatów Inter Cars odbędą się w dniach 22-24 września na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

 

Historia Mobil Delvac Strong Traker
Pierwszy turniej Mobil Delvac Strong Traker został zorganizowany w 2010 roku i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców samochodów ciężarowych. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu się na rękę dla trakerów. Mobil Delvac Strong Traker ma swoich wielkich zwycięzców. Najbardziej utytułowanymi zawodnikami są Marcin Dudek oraz Alex Kurdecha.

Turniej Mobil Delvac Strong Traker – najważniejsze informacje

Data: 23 września 2017 (sobota).

Miejsce: 16. Targi Inter Cars, Błonia Stadionu PGE Narodowego w Warszawie.
Wejście wyłącznie na podstawie zaproszeń – szczegóły na www.16targi.intercars.com.pl

Osoby zainteresowane udziałem w turnieju Mobil Delvac Strong Traker, ale nie posiadające zaproszenia od organizatora targów, prosimy o kontakt telefoniczny: 721 40 50 60.

Eliminacje: 9.00 – 14.00, stoisko Mobil, naprzeciwko hali B. Rejestracja zawodników bezpośrednio przed startem. Finał: godzina 14.30, stoisko Mobil.

Next Prev
 
 
 
Next Prev

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site