Home / Aktualności / Nowe autobusy Scania Citywide LF dla Konina

Nowe autobusy Scania Citywide LF dla Konina

8 nowych, niskoemisyjnych autobusów Scania Citywide 12 LF zostanie dostarczonych do MZK w Koninie w ramach umowy podpisanej na początku października br.
Niskowejściowe, niskopodłogowe autobusy Scania Citywide są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. 12-metrowe pojazdy posiadają klimatyzację, wyposażono je także w automaty do sprzedaży biletów, ekrany LCD oraz monitoring. Autobusy spełniają normę emisji spalin Euro 6, a komora silnika posiada system detekcji i gaszenia pożarów. Autobusy zostaną dostarczone do 15 grudnia 2017 roku. Wartość umowy sięga blisko 10 mln zł.

Scania Citywide 12LF to uniwersalny autobus miejski zapewniający komfort dla kierowcy, jak i pasażerów. To co go wyróżnia, to wnętrze klasy premium, które jest zaprojektowane bardzo nowocześnie oraz świetnie izolowane od hałasów z zewnątrz. Ponadto nasze autobusy słyną z wyjątkowo niskich kosztów eksploatacji oraz niskiej emisji CO2 – komentuje Artur Wojtowicz, regionalny kierownik sprzedaży autobusów Scania Polska S.A.

Współpraca Scania z miastem Konin ma już ponad 20-letnią tradycję. Pierwszy wygrany przetarg w tym mieście odbył się w 1996 roku i dotyczył dostawy 10 autobusów niskowejściowych Scania MaxCi. Z kolei w latach 2006 – 2009 lokalne MZK zakupiło 7 pojazdów Scania OmniCity.

Autobusy Scania Citywide są dostępne w różnych konfiguracjach, o długości od 10,9 do 18 metrów. Zamawiający może wybrać dowolny układ i długość pojazdu, które najlepiej odpowiadają konkretnym potrzebom transportowym.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site