Home / Aktualności / Limitowany Actros w Olsztynie

Limitowany Actros w Olsztynie

PHU KOWAL posiada niedużą flotę, dotychczas były to cztery pojazdy, ale mogę śmiało powiedzieć, że ta firma jest w pewnym sensie ambasadorem naszej marki – mówił Krzysztof Reszko, dyrektor sprzedaży samochodów ciężarowych oraz Fuso Canter w Auto Idea, wręczając prezesowi Arturowi Kowalczykowi kluczyk do ozdobionego jubileuszowym logotypem ZMPD ciemnobłękitnego Actrosa. Pierwszego Actrosa z limitowanej serii z okazji jubileuszu 60-lecia ZMPD odebrał właściciel firmy PHU KOWAL Artur Kowalczyk. Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się w salonie dealera opiekującego się klientem – firmie Auto Idea Olsztyn

Jeszcze sześć lat temu jeździliśmy pojazdami innej marki, ale przypadkowo trafiłem z jednym z nich do serwisu Mercedesa i czekając na naprawę, postanowiłem przyjrzeć się nowemu Actrosowi – wspomina Artur Kowalczyk. – Słyszałem już o tym modelu, ale uważałem wtedy, że nie będę mógł sobie pozwolić na zakup nowego auta takiej marki. Doradcy handlowi zaproponowali mi jednak jazdę próbną i… w ten sposób pierwszy Actros znalazł się w mojej flocie. Od tamtej pory co roku kupujemy kolejny egzemplarz. Ogromna w tym zasługa firmy Auto Idea, wiem, że zawsze mogę liczyć na najlepszą obsługę i pomoc dokładnie wtedy, kiedy jest potrzebna, po prostu mogę im zaufać.

Prezes PHU KOWAL podkreślił też, że duży wpływ na decyzję miały opinie kierowców i chęć stworzenia im jak najlepszych warunków do pracy. – Wszystkie nasze pojazdy – z wyjątkiem tego, który właśnie odbieramy, bo należy on do limitowanej serii o ustalonej specyfikacji – mają kabinę SoloStar Concept. To, moim zdaniem, najwyższy standard na rynku. Poza tym Mercedes jest według mnie liderem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, systemy wspomagające kierowcę, komfort użytkowania, no i spalanie. Uważam jednak, że wynik nie zależy tylko od samochodu, ale i od kierowcy, dlatego korzystamy też ze szkoleń organizowanych przez Mercedes-Benz Trucker Academy – efekty widać od razu, szczególnie u młodych kierowców, którzy mają dużą satysfakcję z coraz lepszych rezultatów.

Odebrany Actros jest pierwszym z 60 z limitowanej serii pojazdów przygotowanej przez Mercedes-Benz specjalnie z okazji jubileuszu 60-lecia Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Jest to model 1845LS z kabiną BigSpace z płaską podłogą, wyposażony m.in. w najnowszą wersję systemu Active Brake Assist 4 z asystentem martwego pola, udoskonalony układ napędowy drugiej generacji oraz inteligentny tempomat Predictive Powertrain Control. Dodatkowo pojazd posiada system Fleetboard z opcjonalną usługą Mercedes-Benz Uptime. Actrosy z limitowanej serii są wyposażone także w innowacyjne opony MICHELIN X® LINE™ Energy™, które pozwalają zaoszczędzić dodatkowo nawet 1 litr paliwa na 100 km.

Bardzo się cieszymy, że firma PHU KOWAL zdecydowała się na zakup pierwszego z tych 60 wyjątkowych Actrosów i mamy nadzieję, że użytkowanie pojazdu sprawi naszemu klientowi dużo satysfakcji, przyczyniając się do wzrostu efektywności i jakości usług przez niego oferowanych – powiedział na zakończenie uroczystości Tomasz Ciesielski, Product & Marketing Manager Mercedes-Benz Trucks.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site