Home / Aktualności / Zakończenie sezonu 2017

Zakończenie sezonu 2017

Norebert Kiss trzeci w klasyfikacji generalnej, André Kursim drugi w klasyfikacji Promoter’s Cup – Pełne sukcesów zakończenie sezonu dla zespołu tankpool24 Racing Team.

  • Zespół tankpool24 Racing Team osiąga wspaniałe 4 miejsce w łącznej klasyfikacji zawodów FIA European Truck Racing Championship.
  • Łącznie pięć miejsc na podium Norberta Kiss i André Kursim w ostatni weekend wyścigów na torach Hiszpanii.
  • Techniczny partner kooperacyjny Meyle wspierał zespół częściami Meyle i inżynierskim Know-how.

Na zakończenie sezonu 2017 w dniach od 7 do 8 października na torze Circuito del Jarama w Hiszpanii było znowu ciekawie: Po pełnym sukcesów wyścigowym weekendzie kierowcy Norbert Kiss i André Kursim mogli z zespołem tankpool24 Racing Team świętować silne 4 miejsce w klasyfikacji zespołów. Samochody tego zespołu były przez producenta z Hamburga Meyle wyposażone między innymi w łożyska zawieszenia silnika i czujniki obrotów Meyle‑ORIGINAL oraz we wspomaganie sprzęgła Meyle‑ORIGINAL.

Łącznie około 27.000 widzów przeżywało pełen napięcia finał sezonu. Aż do ostatniego zakrętu podczas dziewiątego i finałowego weekendu wyścigowego zawodów serii wyścigowej 2017 FIA European Truck Racing toczyły się ostre pojedynki na bardzo wymagającym torze. Kierowca zespołu tankpool24 Norbert Kiss podczas ostatniego wyścigu zajął 6-te miejsce, przez co mógł zapewnić sobie 3-cie miejsce w łącznej klasyfikacji pucharowej. „W tym sezonie mogliśmy się mocno poprawić– zarówno ze strony technicznej jak i wydajności całego zespołu. Z tego powodu jestem bardzo dumny, podsumowuje Norebert Kiss“. „Trzecie miejsce klasyfikacji generalnej było moim celem w tym sezonie. Cieszę się bardzo, że udało mi się to osiągnąć!”

Także jego kolega z zespołu André Kursim zakończył sezon z bardzo dobrym wynikiem. Zapewnił on sobie drugie miejsce w klasyfikacji Promoter‘s Cup. W ostatni weekend zajął on miejsce na podium we wszystkich czterech wyścigach Promoter’s Cup. Tym samym zespół tankpool24 Racing Team w łącznej klasyfikacji zespołów zajął wspaniałe 4 miejsce.

Ten weekend już w pierwszy dzień dostarczył sporo emocji zespołowi tankpool24 Racing Team. Dwukrotnie stawał André Kursim na podium w Promoter’s Cup, Nobert Kiss zajął piąte miejsce w drugim wyścigu. Natomiast niedziela zaczęła się szczególnie dobrze dla Norberta Kiss, ponieważ wygrywając start nie oddał prowadzenia aż do mety. Zajął on pierwsze miejsce i tym samym zdobył bardzo ważne punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej.

Tankpool24 Racing Team od czterech lat stawia na jakość i żywotność części Meyle i w tym sezonie montował w swoich pojazdach między innymi tarcze i klocki hamulcowe, łożyska zawieszenia silnika, czujniki obrotów i wspomaganie sprzęgła w jakości Meyle-ORIGINAL. Szef techniczny Tankpool24 Stefan Honens: „Firma MEYLE jest znana jako dostawca ulepszonych części. I to potwierdzam z przekonaniem. Na wymagającym torze w Jarama części układu kierowniczego i zawieszenia są poddane szczególnie wysokim obciążeniom. Jakiekolwiek usterki mogą przesądzić o wyniku wyścigu. Dzięki zastosowaniu części najwyższej jakości, mogliśmy zdobyć w Hiszpanii wiele punktów i zająć dobre miejsca – do czego przyczyniła się również w znaczny sposób firma MEYLE!“

Szef zespołu Markus Bauer z wyniku był bardzo zadowolony i po tym weekendzie spogląda już na nowy sezon: „Składam wielkie podziękowanie dla naszych sponsorów i oczywiście całego zespołu, który włożył w tym sezonie niesamowity wysiłek, aby umożliwić ten sukces. Z takim zespołem i MEYLE po naszej stronie, możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość”.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site