Home / Aktualności / Sprinter darem Mercedes-Benz Polska dla Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach

Sprinter darem Mercedes-Benz Polska dla Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach

Sprinter darem Mercedes-Benz Polska dla Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi 
w Laskach”>Po 31 latach ciężkiej pracy, na zasłużoną emeryturę przechodzi samochód dostawczy, który służył niewidomym dzieciom w Laskach. Firma Mercedes-Benz Polska przekazała Towarzystwu nowego Sprintera, który zastąpi używany od nowości model T2 L 608 D.

– Pamiętam, jak przyjechał do nas ten Mercedes w latach 80. Panowała jeszcze komuna, a tutaj nowiutkie auto zachodniej marki. Samochód przyjechał do nas zaplombowany. Od klamki do klamki, na około pojazdu było zamontowane zabezpieczenie. Musiała przyjechać służba celna i sprawdzić ten podejrzany prezent z zachodu – wspomina Włodzimierz Domański, kierowca od 1987 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach.

„Stary” samochód służył dzieciom 31 lat. Towarzyszył im podczas różnorakich wyjazdów; woził sprzęt biwakowy na letnie obozy, transportował tandemy rowerowe, by wychowankowie ośrodka mogli jeździć na wycieczki rowerowe, uczestniczył w licznych pielgrzymkach, pomagając dowieść namioty i ciężkie plecaki. Na co dzień był wykorzystywany do zaopatrywania placówek szkolnych w produkty, a internaty i kuchnie w wyżywienie. Był świadkiem dorastania kilku pokoleń wychowanków.

– Przez 30 lat jeździliśmy trzy razy w tygodniu po zaopatrzenie. Przywoziliśmy nim żywność dla dzieci. Samochód nie odpoczywał nawet w wakacje, podczas których służył jako przewoźnik bagażu – wspomina Jarosław Sikorski, kierowca od 1989 roku. – Nigdy nie popsuł się na trasie. Przejechałem nim pół miliona kilometrów – dodaje z sentymentem.

Firma Mercedes-Benz Polska widząc ogromne zapotrzebowanie w Ośrodku Szkolno-Wychowaczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach, postanowiła podarować nowy samochód dostawczy, który wyprodukowała i dostosowała specjalnie dla ośrodka. Symboliczne przekazanie kluczyka do Mercedesa Sprintera 314 CDI nastąpiło 12 października 2017 r.

– Wiemy z relacji, że przez te ponad 30 lat ten wspaniały samochód służył dzielnie na potrzeby ośrodka w Laskach. W Mercedes-Benz jesteśmy dumni widząc, że nasze produkty z gwiazdą na masce potrafią służyć swoim użytkownikom tak długo, często dłużej niż w przypadku innych marek – mówi Christoph Stemmer, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Vans. – Jest nam niezmiernie miło, że możemy przekazać kluczyki do nowego Sprintera. Życzymy, by służył baaardzo długo. Może nawet kolejne 30 lat. Niech historia ma swój ciąg dalszy – kontynuuje szef działu samochodów dostawczych w Mercedes-Benz Polska.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim naszym darczyńcom. Mercedes-Benz wspiera nas od wielu lat. Jego pracownicy przyjeżdżają do nas na wolontariat pracowniczy, pomagają pakować prezenty podczas świąt Bożego Narodzenia, uczestniczą w biegach charytatywnych, wspomagają nas finansowo – mówi Maria Roguska, koordynatorka wolontariatu pracowniczego.

Mercedes-Benz T2 był produkowany w latach 1967-1996. Aktualny odsłona Sprintera została zaprezentowana w 2013 r.

Check Also

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem …

Mega Darkmarket Site