Home / Aktualności / De Rooy triumfuje w Rallye OiLibya

De Rooy triumfuje w Rallye OiLibya

Jadący na oponach Goodyear Offroad ORD team De Rooy zajął wszystkie miejsca na podium w klasyfikacji ciężarówek.

Tegoroczna edycja Rallye OiLibya Maroc była wyjątkowo udana dla ekipy De Rooy. Zawodnicy teamu jadący pojazdami wyposażonymi w standardowe opony ciężarowe Goodyear zdominowali wyścig i zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce w klasie aut ciężarowych.

Federico Villagra, Adrian Yacopini i Ricardo Torlaschi, którzy zasiedli za kierownicą Iveco Powerstar 4×4, zwyciężyli zarówno w klasie pojazdów ciężarowych, jak również w ogólnej klasyfikacji Open/SSV. Dwa pozostałe pojazdy startujące w barwach zespołu De Rooy finiszowały na drugim i trzecim miejscu w klasie pojazdów ciężarowych, kończąc rywalizację na czwartej i szóstej pozycji w klasyfikacji ogólnej Open/SSV.

Zespół De Rooy wybrał standardowe opony Goodyear 375/90R22.5 Offroad ORD. Licząca 1800 kilometrów ekstremalna trasa największego afrykańskiego rajdu terenowego, prowadzącego przez Maroko, była dużym wyzwaniem dla ogumienia, jednak produkty amerykańskiego koncernu poradziły sobie znakomicie.

„Opony Goodyear Offroad ORD bez wątpienia przyczyniły się do naszego sukcesu w tej imprezie” powiedział Henk Van Leuven, szef zespołu De Rooy. „Dziękujemy firmie Goodyear i inżynierom marki za pracę, dzięki nim mieliśmy do dyspozycji najlepsze opony w optymalnie dostosowanej konfiguracji. To był klucz do sukcesu również podczas wcześniejszych wyścigów.”

Amerykański koncern ma na koncie długie i udane partnerstwo z zespołem De Rooy. Za nimi intensywne prace badawczo-rozwojowe prowadzone we współpracy z inżynierami marki z Centrum Innowacji w Luksemburgu, którzy dołożyli starań, by wszystkie pojazdy ciężarowe były optymalne przygotowane do trasy.

„Gratulujemy zawodnikom z teamu De Rooy zwycięstwa w klasie pojazdów ciężarowych, w  rajdzie OiLibya. Jesteśmy dumni z faktu, że nasze opony pomogły nie tylko sięgnąć po zwycięstwo, lecz także zająć wszystkie miejsca na podium,” powiedział Benjamin Willot, dyrektor marketingu opon użytkowych Goodyear Dunlop w regionie EMEA.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site