Home / Aktualności / Taraxagum coraz bliżej

Taraxagum coraz bliżej

Budowa “Laboratorium Taraxagum Lab Anklam” oficjalnie rozpoczęła się.  Continental Reifen Deutschland przewiduje, że laboratorium zlokalizowane w pobliżu wybrzeża Morza Bałtyckiego w Niemczech będzie działać jesienią 2018 r. Continental zainwestuje w projekt łącznie 35 milionów euro, co jest dotacja w wysokości 11, 6 mln euro z Ministerstwa Gospodarki w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie.

Wśród obecnych podczas przełomowej ceremonii był minister gospodarki Meklemburgii-Pomorza Zachodniego, Harry Glawe; Burmistrz Anklam, Michael Galander; oraz kierownikiem badań i rozwoju opon do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek w firmie Continental, Dr Boris Mergell.
Cieszymy się, że znaleźliśmy lokalizację w Anklam, która spełnia potrzeby naszych placówek badawczych i testowych” – powiedział podczas ceremonii dr Mergell. “Mamy nadzieję, że dzięki ulepszeniu uprawy i przetwórstwa mniszka lekarskiego będziemy mogli w przyszłości zaspokoić część zapotrzebowania na kauczuki naturalne w bardziej zrównoważony sposób. Rośliny, których potrzebujemy do Taraxagum, jak nazywamy naszą gumę z mniszka lekarskiego, mogą być również uprawiane w regionach o umiarkowanym klimacie, pomagając uniknąć monokultury i hodowli w tropikach, jednocześnie znacznie zmniejszając odległości, do których surowiec musi dotrzeć nasze miejsca produkcji opon.”

Check Also

Mój elektryk MAN eTGE

Aż do 70 000 PLN mniej można zapłacić za samochód MAN TGE z napędem elektrycznym. …