Home / Aktualności / Taraxagum coraz bliżej

Taraxagum coraz bliżej

Budowa “Laboratorium Taraxagum Lab Anklam” oficjalnie rozpoczęła się.  Continental Reifen Deutschland przewiduje, że laboratorium zlokalizowane w pobliżu wybrzeża Morza Bałtyckiego w Niemczech będzie działać jesienią 2018 r. Continental zainwestuje w projekt łącznie 35 milionów euro, co jest dotacja w wysokości 11, 6 mln euro z Ministerstwa Gospodarki w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie.

Wśród obecnych podczas przełomowej ceremonii był minister gospodarki Meklemburgii-Pomorza Zachodniego, Harry Glawe; Burmistrz Anklam, Michael Galander; oraz kierownikiem badań i rozwoju opon do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek w firmie Continental, Dr Boris Mergell.
Cieszymy się, że znaleźliśmy lokalizację w Anklam, która spełnia potrzeby naszych placówek badawczych i testowych” – powiedział podczas ceremonii dr Mergell. “Mamy nadzieję, że dzięki ulepszeniu uprawy i przetwórstwa mniszka lekarskiego będziemy mogli w przyszłości zaspokoić część zapotrzebowania na kauczuki naturalne w bardziej zrównoważony sposób. Rośliny, których potrzebujemy do Taraxagum, jak nazywamy naszą gumę z mniszka lekarskiego, mogą być również uprawiane w regionach o umiarkowanym klimacie, pomagając uniknąć monokultury i hodowli w tropikach, jednocześnie znacznie zmniejszając odległości, do których surowiec musi dotrzeć nasze miejsca produkcji opon.”

Check Also

ZGK Bolesław odbiera śmieciarkę elektryczną Renault Trucks D Wide E-Tech

Dostarczona do ZGK Bolesław śmieciarka elektryczna Renault Trucks D Wide E-TECH to 3-osiowe podwozie o …

Mega Darkmarket Site