Home / Aktualności / CEO Roku

CEO Roku

Artur Szewernoha, członek zarządu ds. finansowych starachowickiej fabryki MAN Bus, zwyciężył w kategorii „CEO Roku” za doskonałość w zarządzaniu i kierowaniu przedsiębiorstwem, w prestiżowym konkursie Fabryka Roku.

Wyróżnienie odebrał  w dniu 23.11 w Warszawie, podczas uroczystej gali przyznawanego przez redakcję magazynu Inżynieria i Utrzymanie Ruchu i Control Engineering Polska.

Starachowicka fabryka została nominowana aż w trzech kategoriach Zielona Fabryka”, “Fabryka Roku” i “CEO Roku”.

„Zwycięstwo w tej kategorii jest potwierdzeniem faktu, że kompleksowy proces reorganizacji zakładu w Starachowicach zakończyliśmy z sukcesem dzięki olbrzymiej pracy i zaangażowaniu wszystkich pracowników MAN Bus. Nasze starania o jak najlepsze zarządzanie fabryką autobusów miejskich w Starachowicach zostały pozytywnie ocenione przez ekspertów w tej dziedzinie.

Bardzo mnie to cieszy i motywuje do dalszych działań” – powiedział podczas gali wręczenia nagród Artur Szewernoha.

W latach 2015-2016 zakład MAN Bus w Starachowicach przeszedł gruntowną  zmianę, aby z producenta korpusów autobusowych stać się centrum kompetencyjnym produkcji kompletnych autobusów miejskich. W tym celu koncern zainwestował około 28 milionów euro  w modernizację infrastruktury zakładu, dostosowanie linii produkcyjnej pod kątem nowoczesnych rozwiązań, bezpieczeństwa i ergonomii pracy, a także ochrony środowiska. Na terenie fabryki powstały nowe budynki, a stare zostały gruntownie odnowione. W ramach przeniesienia do zakładu nowych procesów związanych z wykonaniem kompletnych autobusów, znaczące zmiany miały również miejsce w obszarze produkcji. Restrukturyzacja zakładu MAN Bus w Starachowicach wiązała się również ze stworzeniem ponad 800 nowych miejsc pracy.

Na terenie zakładu powstało między innymi nowoczesne Centrum Obsługi Klienta, w którym klienci z Polski i ze świata odbierają gotowe autobusy.

Przez niespełna dwa lata zakład MAN Bus zmienił się w nowoczesną fabrykę na światowym poziomie.

Fabryka jest od wielu lat liderem produkcji autobusów miejskich w Polsce. W roku 2016 z linii produkcyjnej zjechało 1574 autobusów oraz 525 podwozi autobusowych. Największym odbiorcom produkowanych tu pojazdów są takie kraje jak Niemcy, Francja, Szwajcaria, Hiszpania.
Artur Szewernoha związany jest z koncernem MAN Truck & Bus AG od 1999 roku. W tym czasie pracował na wielu kierowniczych stanowiskach w pionie finansowym przedsiębiorstwa, m.in. w centrali koncernu w Monachium, odpowiadając za Polskę, Węgry i Turcję,  jako dyrektor finansowy w MAN w Słowenii, dyrektor finansowy MAN Truck & Bus Polska. Od sierpnia 2013 jest członkiem zarządu ds. finansowych w MAN Bus, produkującej w Starachowicach autobusy miejskie. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Żonaty, ma dwoje dzieci. Jego hobby to tenis, narty, podróże, samochody.

Check Also

Mój elektryk MAN eTGE

Aż do 70 000 PLN mniej można zapłacić za samochód MAN TGE z napędem elektrycznym. …