Home / Aktualności / CEO Roku

CEO Roku

Artur Szewernoha, członek zarządu ds. finansowych starachowickiej fabryki MAN Bus, zwyciężył w kategorii „CEO Roku” za doskonałość w zarządzaniu i kierowaniu przedsiębiorstwem, w prestiżowym konkursie Fabryka Roku.

Wyróżnienie odebrał  w dniu 23.11 w Warszawie, podczas uroczystej gali przyznawanego przez redakcję magazynu Inżynieria i Utrzymanie Ruchu i Control Engineering Polska.

Starachowicka fabryka została nominowana aż w trzech kategoriach Zielona Fabryka”, “Fabryka Roku” i “CEO Roku”.

„Zwycięstwo w tej kategorii jest potwierdzeniem faktu, że kompleksowy proces reorganizacji zakładu w Starachowicach zakończyliśmy z sukcesem dzięki olbrzymiej pracy i zaangażowaniu wszystkich pracowników MAN Bus. Nasze starania o jak najlepsze zarządzanie fabryką autobusów miejskich w Starachowicach zostały pozytywnie ocenione przez ekspertów w tej dziedzinie.

Bardzo mnie to cieszy i motywuje do dalszych działań” – powiedział podczas gali wręczenia nagród Artur Szewernoha.

W latach 2015-2016 zakład MAN Bus w Starachowicach przeszedł gruntowną  zmianę, aby z producenta korpusów autobusowych stać się centrum kompetencyjnym produkcji kompletnych autobusów miejskich. W tym celu koncern zainwestował około 28 milionów euro  w modernizację infrastruktury zakładu, dostosowanie linii produkcyjnej pod kątem nowoczesnych rozwiązań, bezpieczeństwa i ergonomii pracy, a także ochrony środowiska. Na terenie fabryki powstały nowe budynki, a stare zostały gruntownie odnowione. W ramach przeniesienia do zakładu nowych procesów związanych z wykonaniem kompletnych autobusów, znaczące zmiany miały również miejsce w obszarze produkcji. Restrukturyzacja zakładu MAN Bus w Starachowicach wiązała się również ze stworzeniem ponad 800 nowych miejsc pracy.

Na terenie zakładu powstało między innymi nowoczesne Centrum Obsługi Klienta, w którym klienci z Polski i ze świata odbierają gotowe autobusy.

Przez niespełna dwa lata zakład MAN Bus zmienił się w nowoczesną fabrykę na światowym poziomie.

Fabryka jest od wielu lat liderem produkcji autobusów miejskich w Polsce. W roku 2016 z linii produkcyjnej zjechało 1574 autobusów oraz 525 podwozi autobusowych. Największym odbiorcom produkowanych tu pojazdów są takie kraje jak Niemcy, Francja, Szwajcaria, Hiszpania.
Artur Szewernoha związany jest z koncernem MAN Truck & Bus AG od 1999 roku. W tym czasie pracował na wielu kierowniczych stanowiskach w pionie finansowym przedsiębiorstwa, m.in. w centrali koncernu w Monachium, odpowiadając za Polskę, Węgry i Turcję,  jako dyrektor finansowy w MAN w Słowenii, dyrektor finansowy MAN Truck & Bus Polska. Od sierpnia 2013 jest członkiem zarządu ds. finansowych w MAN Bus, produkującej w Starachowicach autobusy miejskie. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Żonaty, ma dwoje dzieci. Jego hobby to tenis, narty, podróże, samochody.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site