Home / Aktualności / Scania dla zrównoważonego transportu miejskiego

Scania dla zrównoważonego transportu miejskiego

Premiera pojazdów Scania nowej generacji w Europie wkracza w trzecią fazę. Na rynek wprowadzone zostają nowe rozwiązania dla miast, głównie dla dystrybucji, transportu wewnątrz miast. Rozwiązania pozostają w zgodzie z filozofią „tu i teraz” :

  • Wydajne silniki zasilane gazem do różnych zastosowań.
  • Nowa gama 7-litrowych silników opracowanych z myślą o jeszcze wyższej wydajności i redukcji zużycia paliwa.
  • Znacznie szersza gama kabin, z nową kabiną L, niskowejściową kabiną miejską oraz kabiną załogową, która zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo. i pomiędzy nimi, a także do zbiórki odpadów i innych prac komunalnych oraz dla służb ratowniczych.

Mobilność ma kluczowe znaczenie w nowoczesnych ośrodkach miejskich, które pragną dobrze spełniać swoją funkcję i rozwijać się w sposób zrównoważony.

Dla nas, jako lidera zrównoważonego transportu, punktem wyjścia podczas przygotowywania rozwiązań transportowych są potrzeby klienta. Musi on mierzyć się z takimi wyzwaniami, jak: wzmożony ruch w miastach, bezpieczeństwo, troska o środowisko oraz szeroko pojęta opłacalność działania. Jednocześnie chce zapewniać atrakcyjne warunki pracy. Rozwijając gamę produktów i usług możemy zaproponować naszym klientom lepiej dopasowane, bardziej zrównoważone i korzystniejsze pod względem kosztów rozwiązania niż jakikolwiek inny producent – komentuje Alexander Vlaskamp, Senior Vice President Scania Trucks.

Trzecia faza premiery pojazdów Scania nowej generacji w Europie to rozwiązania do zadań wykonywanych przede wszystkim na terenach zurbanizowanych. Nowe silniki, nowe kabiny oraz jeszcze szersza możliwość specyfikacji umacniają dominującą pozycję Scania, jako dostawcy zrównoważonych rozwiązań transportowych.

Rozwiązania transportowe dla miast obejmują każdy typ pracy: od dystrybucji towarów i zbiórki odpadów komunalnych, po zaawansowane, zrównoważone systemy logistyczne mające na celu maksymalizację wydajności. Duże ośrodki miejskie o znacznym zagęszczeniu ludności stwarzają korzystne warunki dla transportu, ponieważ odbywa się on na krótkich dystansach. Wyzwaniem jest konieczność bezkolizyjnego dzielenia jezdni z innymi, licznymi uczestnikami ruchu.

Scania w dalszym ciągu przewodzi w dostarczaniu zrównoważonych rozwiązań transportowych, które mogą sprostać typowym wyzwaniom stawianym przez transport miejski. Należą do nich: utrzymanie zyskowności, niski poziom hałasu, poszanowanie dla środowiska oraz praca w intensywnym ruchu. Wprowadzając pojazdy Scania nowej generacji oferta firmy dla miast istotnie powiększa się.

W Scania podjęliśmy strategiczną decyzję o włączeniu do naszej oferty nowych usług oraz wszechstronnych produktów, w tym zarówno kabin, jak i silników. Przewoźnicy oraz zleceniodawcy usług transportowych zyskują dostęp do zupełnie nowego poziomu zindywidualizowanych, zrównoważonych rozwiązań tworzonych
w porozumieniu z nami. Niezależnie od zadań, jakie muszą wykonać w środowisku miejskim oraz wyzwań, jakie się z tym wiążą. Zrównoważony rozwój to kluczowa kwestia dla miast na całym świecie
– dodaje Alexander Vlaskamp.

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site