Home / Aktualności / MAN TGX dla Megatranslaw

MAN TGX dla Megatranslaw

„Megatranslaw nie użytkował dotąd MANów jednak po długich testach właściciele bydgoskiej firmy zdecydowali się na zakup 50 ciągników siodłowych TGX 18.500 z kabiną XXL” – powiedział Krzysztof Kusiak odpowiedzialny za tzw. sprzedaż flotową w MAN Truck&Bus Polska sp. z o o. Wyniki zużycia paliwa, a także wyposażenie kabiny nowego modelu wprowadzanego do produkcji w 2018 r. ostatecznie przekonały właścicieli Megatranslaw Lidię i Sławomira Blaszkiewiczów. Nowe ciągniki będą dostarczone w pierwszym półroczu 2018 r.

500 konne napędy oraz superkomfortowe kabiny z nowym bogatym wyposażeniem wzmocnią flotę Megatrnslawu operująca m.in. w rejonach Europy Południowej. Nowe Many będą wyposażone w m.in. w przewidujący tempomat EfficientCruise z funkcją Stop & Go odciążająca kierowcę podczas jazdy np. w korku lub w mieście (działa do prędkości 50 km/h) natomiast systemy telematyczne będą współpracować w ramach platformy RIO.

„Jeśli nowe MAN-y sprawdzą się na miarę naszych oczekiwań będziemy nimi sukcesywnie odnawiać flotę” – powiedział Sławomir Błaszkiewicz podczas ceremonii podpisania umowy, która odbyła w fabryce MAN-a w Niepołomicach. Zakup ciągników marki MAN jest elementem dywersyfikacji taboru, z wyjątkiem naczep, jak twierdzi właściciel. Bydgoska firmą pozostaje wierna Krone.

Megatranslaw jest firmą rodzinną założoną w 2004 roku. Stając się rozpoznawalną marką na rynku transportowym otrzymuje coraz więcej zagranicznych zleceń, więc powiększą stan swojej floty w skład, której wchodzi obecnie 100 zestawów. Najnowsze nabytki będą użytkowane w ramach wynajmu długoterminowego, a także kontraktów serwisowych.

Check Also

Elektryki dla Piotrkowa Trybunalskiego

Firma Solaris Bus & Coach wygrała postępowanie przetargowe, na mocy którego dostarczy pięć autobusów bateryjnych do Piotrkowa Trybunalskiego. …

Mega Darkmarket Site